Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

Etap wojewódzki XXII edycji konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”

Etap wojewódzki konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski” za nami!

28 kwietnia uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Starkowie: Martyna Obiegała, Piotr Lekowski oraz Wiktor Skorupiński wzięli udział w konkursie na etapie wojewódzkim „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski” w Centrum Edukacji Przyrodniczej w Lądzie na terenie Nadwarciańskiego Parku Krajobrazowego.

Do konkursu na etapie szkolnym przystąpiło ponad 725 uczniów z 33 szkół, 20 gmin i 12 parków krajobrazowych z województwa wielkopolskiego, z których do etapu wojewódzkiego przeszły 42 osoby. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą ornitologiczną, przyrodniczą oraz krajoznawczą dotyczącą parków krajobrazowych znajdujących się na terenie naszego województwa.

W czasie oczekiwania na wyniki konkursu wzięliśmy udział w warsztatach „obrazy naturą malowane”. Podczas prelekcji oraz zwiedzania Izby Edukacji Przyrodniczej poznaliśmy walory Nadwarciańskiego Parku Krajobrazowego.

Zachęcamy również, aby poznać wszystkie parki krajobrazowe z terenu naszego województwa – cykl bezpłatnych spacerów przyrodniczych „Na Manowce”. W trakcie spacerów pracownicy ZPKWW opowiedzą o celach ochrony parków krajobrazowych oraz zagrożeniach występujących na ich terenie. Przybliżą również cenne przyrodniczo i kulturowo miejsca, które nierozerwalnie kojarzą się danym parkiem krajobrazowym.

Spacer po ”Przemęcki Parku Krajobrazowym” odbędzie się 17 czerwca. Szczegółowe informacje na stronie https://zpkww.pl/turystyka/spacery-na-manowce/ .

Karolina Stankowiak

Wyszukaj w serwisie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors