Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

25 lat Samorządu Województwa Wielkopolskiego

Minęło już ćwierć wieku od ważnej i historycznej decyzji, jaką Polska podjęła 5 czerwca 1998 roku – utworzenia samorządów wojewódzkich. To okres, który przyniósł wiele zmian i osiągnięć, dając społeczności wielkopolskiej możliwość pełnego wykorzystania potencjału swojego regionu i podejmowania decyzji dotyczących codziennego życia.

Wielkopolska stała się pionierem i liderem w rozwoju samorządności w Polsce. Wczoraj obchodziliśmy wyjątkową rocznicę – 25 lat Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Z tej okazji Janusz Frąckowiak Wójt Gminy Przemęt oraz Elżbieta Wita Przewodnicząca Rady Gminy Przemęt  zostali zaproszeni na wyjątkową galę zorganizowaną przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Ich obecność na tym wydarzeniu jest podziękowaniem za zaangażowanie i pracę na rzecz lokalnej społeczności. To również symboliczny gest, który podkreśla znaczenie samorządu dla rozwoju regionu.

Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Marek Woźniak, serdecznie zaprasza wszystkich do udziału w rodzinnym „Pikniku na Fest” na poznańskiej Cytadeli, który odbędzie się 10 czerwca. Ta wyjątkowa okazja daje nam możliwość podzielenia się radością z naszych osiągnięć i budowania jeszcze silniejszych więzi społecznych. To także doskonały moment, aby spojrzeć w przyszłość z nadzieją i zainspirować się do dalszego rozwoju naszej wspólnoty.

Decyzja o utworzeniu Samorządu Województwa Wielkopolskiego była odważnym posunięciem, które umożliwiło większą decentralizację administracji i dało mieszkańcom realną możliwość współdecydowania o sprawach lokalnych. Po upływie 25 lat, możemy już śmiało stwierdzić, że była to jedna z najlepszych inicjatyw, jakie mogły się wydarzyć dla naszego regionu!

 

Wyszukaj w serwisie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors