Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

OGŁOSZENIE O NABORZE NA WOLNE STANOWISKO URZĘDNICZE

Dyrektor Zespołu Szkół w Przemęcie informuje o zamiarze zatrudnienia na umowę o pracę osoby na stanowisko głównego księgowego.

Nazwa i adres jednostki zatrudniającej:

Zespół Szkół w Przemęcie, ul. Szkolna 1, 64-234 Przemęt

Wymiar czasu pracy:

3/4 etatu

Rodzaj zatrudnienia:

umowa o pracę na czas określony, na zastępstwo

Obsługiwane jednostki:

Zespół Szkół w Przemęcie oraz Przedszkole Samorządowe w Przemęcie

  1. Wymagania stawiane kandydatowi na stanowisko:
  2. Obywatelstwo polskie.
  3. Wykształcenie średnie lub wyższe kierunkowe (np. administracja) i co najmniej trzy
    lata stażu pracy na stanowisku głównego księgowego w jednostce oświatowej;
  4. Niekaralność za umyślne przestępstwa ścigane z oskarżenia publicznego lub
    umyślne przestępstwo skarbowe.
  5. Nieposzlakowana opinia.
  6. Znajomość ustaw: ustawy o finansach publicznych, ustawy o rachunkowości,
    ustawy o naruszeniu dyscypliny finansów publicznych, przepisów podatkowych,
    przepisów prawa pracy, przepisów z zakresu ubezpieczeń społecznych.

  1. Wymagania dodatkowe:
  2. Samodzielność, odpowiedzialność, dyspozycyjność, komunikatywność.
  3. Umiejętność radzenia sobie ze stresem i działanie pod presją czasu.
  4. Biegła znajomość komputera.
  5. Komunikatywność, otwartość, wysoka kultura osobista.

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku:

  1. prowadzenie rachunkowości szkoły i przedszkola zgodnie z obowiązującymi przepisami i zasadami;
  2. sporządzanie sprawozdań finansowych i statystycznych;
  3. prowadzenie księgowości oraz sporządzanie kalkulacji wynikowej kosztów wykonania zadań oraz sprawozdawczości finansowej;
  4. wykonywanie dyspozycji środkami pieniężnymi zgodnie z przepisami dotyczącymi zasad wykonywania budżetu, środków pozabudżetowych i innych, będących w dyspozycji szkoły;
  5. zapewnienie pod względem finansowym prawidłowości umów zawieranych przez szkołę i przedszkole;
  6. opracowywanie przepisów wewnętrznych w zakresie księgowości;
  7. opracowywanie projektów planów finansowych;
  8. wykonywanie dyspozycji środkami pieniężnymi z rachunku bankowego;
  9. dokonywanie wstępnych kontroli zgodności operacji gospodarczych i finansowych
    z planem finansowym oraz kompletności i rzetelności dokumentów, dotyczących operacji gospodarczych i finansowych;
  10. prowadzenie ewidencji syntetycznej i analitycznej dochodów i wydatków;
  11. przestrzeganie dyscypliny finansów publicznych;
  12. nadzorowanie prawidłowego stosowania ustawy o zamówieniach publicznych;
  13. sporządzanie naliczeń odpisów na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych, planu i sprawozdawczości funduszu, przekazywanie naliczonych odpisów oraz nadzorowanie prawidłowości potrąceń i kontrolowanie zgodności wydatków z regulaminem i przepisami prawa;
  14. rozliczanie środków finansowych pozyskanych z dotacji;
  15. gromadzenie i przechowywanie dowodów księgowych oraz pozostałej dokumentacji przewidzianej ustawą;
  16. prowadzenie kontroli finansowej i realizacja innych zadań wynikających z aktów prawnych regulujących zakres odpowiedzialności księgowego;
  17. przygotowywanie i wprowadzenie danych do Systemu Informacji Oświatowej (SIO);
  18. współpraca z komisją inwentaryzacyjną w zakresie ustalania wyników inwentaryzacyjnych środków rzeczowych, wycena składników majątkowych oraz ustalenie, rozliczenie i ujęcie w księgach rachunkowych różnic inwentaryzacyjnych;
  19. sporządzanie miesięcznych i rocznych deklaracji do PEFRON;
  20. ewidencja księgowa podatku VAT i deklaracji VAT-7
  21. nadzór nad prawidłową realizacją budżetu całości jednostki;
  22. nadzór polegający na legalności, rzetelności i prawidłowości dokumentów, a w szczególności dokumentów obrotu rzeczowymi składnikami majątkowymi oraz dokumentów o charakterze rozliczeniowym i kredytowym, stanowiącym podstawę do otrzymania środków pieniężnych i rzeczowych;
  23. współpraca ze skarbnikiem Gminy Przemęt;
  24. wykonywanie innych nie wymienionych wyżej zadań, które na mocy prawa lub przepisów wewnętrznych wydanych przez dyrektora szkoły należą do kompetencji głównego księgowego.

Wymagane dokumenty:

  1. Życiorys (CV).
  2. List motywacyjny.
  3. Dokumenty potwierdzające wykształcenie oraz posiadane kwalifikacje.
  4. Świadectwa pracy potwierdzające dotychczasowe zatrudnienie.
  5. Zaświadczenia o ukończonych kursach, szkoleniach.
  6. Zaświadczenie o niekaralności.

Warunki pracy na stanowisku:

  1. Stanowisko pracy zlokalizowane w budynku Zespołu Szkół w Przemęcie,
    ul. Szkolna 1, 64-234 Przemęt.
  2. Praca administracyjno-biurowa z wykorzystaniem komputera oraz urządzeń
    biurowych.
  3. Praca przy monitorze ekranowym powyżej 4 godzin na dobę.
  4. Czas pracy: 3/4 etatu tj. 30 godzin tygodniowo – 6 godzin dziennie, od poniedziałku do piątku.

Termin i miejsce składania dokumentów:

Wymagane dokumenty należy składać osobiście w sekretariacie Zespołu Szkół w Przemęcie ul. Szkolna 1, wysłać na adres e-mail: sekretariat_sp@szkola-przemet.pl  lub pocztą na adres szkoły 64-234 Przemęt, ul. Szkolna 1,
do dnia 25 sierpnia 2023 r.

Z wybranym kandydatem, który będzie spełniał wymagania, szkoła skontaktuje się telefonicznie.

Dyrektor Zespołu Szkół w Przemęcie

Wyszukaj w serwisie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors