Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

Wycieczka po gminie. Seniorzy na tropie historii

wycieczka seniorów

Pod koniec sierpnia członkowie Stowarzyszenia Emerytów, Rencistów i Inwalidów Koło Siekówko wybrali się na wycieczkę po gminie Przemęt. Co ciekawe, choć to doświadczeni ludzie o bogatym życiowym dorobku, wiele z tego, co odkryli, naprawdę ich zaskoczyło.

Grupa licząca 52 seniorów z entuzjazmem wyruszyła w podróż po gminie, aby odkryć jej piękno na nowo. Trasa wycieczki obejmowała odwiedzenie takich miejscowości jak Borek, Barchlin, Sokołowice, Bucz, Górsko oraz Wieleń.

W Buczu grupa turystów odwiedziła pałac, gdzie wysłuchała ciekawej historii tego miejsca. Dodatkowo przed dotarciem do Wielenia seniorzy zahaczyli o Górsko – Galerię Ptaków. W galerii tej zobaczyli ponad 300 rzeźb wykonanych z lipowego drewna, przedstawiających ptaki w naturalnej wielkości i pomalowane w realistyczne kolory. Duże wrażenie na seniorach wywarły również płaskorzeźby poszczególnych księgi Pana Tadeusza, które są dziełem życia pana Mariana Murka.

Na koniec grupa podróżników miała okazję delektować się smakiem lokalnych przysmaków podczas wspólnego obiadu w Ośrodku Wypoczynkowym Krokus.

Roli przewodnika podjął się sam wójt. Janusz Frąckowiak w ciekawy i barwny sposób opowiadał o historii oraz ciekawostkach związanych z odwiedzanymi miejscami. Dzięki temu seniorzy otrzymali garść nowych informacji, nawet o miejscach, które znają od wielu lat.

Dzień później w podobną podróż wyruszyli seniorzy z Klubów Seniora – Przemęt, Bucz, Kaszczor, Mochy oraz podopieczni DDP Senior + w Błotnicy.  Liczba uczestników wyniosła ok 40 seniorów. Również i tym razem w rolę przewodnika wcielił się wójt.

Jednak wycieczka to nie tylko odkrywanie nowych miejsc. To także okazja do zacieśnienia przyjaźni i spędzenia czasu na wspólnych rozmowach.

Wyszukaj w serwisie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors