Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

95 lecie OSP Kluczewo

Jubileusz OSP Kluczewo

W sobotę 16 września 2023 roku w Kluczewie odbyła się uroczystość z okazji 95-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej. To ważne wydarzenie zgromadziło poczty sztandarowe, mieszkańców oraz zaproszonych gości, wśród których znalazł się wójt Janusz Frąckowiak.

O godzinie 15.45 strażacy i mieszkańcy Kluczewa zebrali się przy sali wiejskiej. Następnie poczty sztandarowe zostały wprowadzone na Mszę świętą w intencji strażaków z Kluczewa, której rozpoczęcie nastąpiło o godzinie 16.00.
Po mszy św., prezes OSP w Kluczewie, dh Andrzej Potapiak, podziękował księdzu proboszczowi oraz kapelanowi za poświęcenie nowo zakupionego samochodu strażackiego, motopompy oraz sprzętu strażackiego.

Prezes przy okazji otwarcia oficjalnej części uroczystości podkreślił, że jednostka OSP Kluczewo jest jedną z najstarszych na terenie gminy Przemęt, dziękując jednocześnie założycielom jednostki oraz wszystkim zmarłym strażakom i działaczom OSP. Chwilą ciszy upamiętniono zmarłych strażaków.

W trakcie uroczystości wręczono odznaczenia „Srebrny Medal za Zasługi dla Pożarnictwa” oraz „Odznakę Strażak Wzorowy”. Uhonorowano również strażaków za wieloletnią służbę, przyznając odznaczenia za wysługę od 10 do 55 lat. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Kluczewa została wyróżniona brązową odznaką.

Uroczystość była również okazją do podziękowania za wsparcie finansowe przy zakupie motopompy TOHATSU, której wartość wyniosła 47 748,60 zł. Wspomniano o wsparciu ze strony gminy Przemęt w wysokości 12 tysięcy złotych oraz dotacji z ZOSP RP w Poznaniu.

Uroczystości uświetnił występ artystyczny dzieci ze szkoły oraz członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

Wyszukaj w serwisie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors