Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

Bitwa Regionów w Ślesinie: Kulinarne święto tradycji i smaku

Bitwa Regionów w Ślesinie: Kulinarne święto tradycji i smaku

W sobotę, 2 września br., Park Miejski w Ślesinie stał się świadkiem niezwykłego kulinarnego widowiska, które przyciągnęło tłumy miłośników tradycyjnych potraw i lokalnych smaków. To właśnie tutaj odbył się wojewódzki etap Bitwy Regionów, konkursu kulinarnego, który ma na celu promowanie regionalnych specjałów oraz dziedzictwa kulinarnego polskiej wsi. W wydarzeniu wzięło udział aż 31 Kół Gospodyń Wiejskich, które stanęły do walki o tytuł mistrza regionu.

Półfinały Bitwy Regionów rozpoczęły się o godzinie 13:00. Każde z Kół Gospodyń Wiejskich prezentowało jury te same dania, którymi zwyciężyły w etapie powiatowym, co sprawiło, że konkurencja była jeszcze bardziej wyrównana. W powietrzu unosiły się zapachy duszonych gołąbków, pieczonej kaczki i dzika w modrej kapusty.

Gminę Przemęt godnie reprezentowało Koło Gospodyń Wiejskich z Przemętu. Panie przygotowały autorską potrawę o nazwie „Cysterski wół z talarami na torfowisku”. Ich staranność i kulinarna wirtuozeria zyskały uznanie w oczach jury i publiczności.

Oprócz rozkoszowania się smakami i aromatami wiejskich potraw, uczestnicy imprezy mieli okazję delektować się także dźwiękami muzyki. Na scenie wystąpiły różne zespoły, w tym popularny zespół disco-polo – Bayer Full.

„Bitwa Regionów” to konkurs, który od 2015 roku cieszy się dużym uznaniem i popularnością. Organizowany przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, przy wsparciu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz Powiatowych Zespołów Doradztwa Rolniczego, stanowi nie tylko okazję do degustacji pysznych potraw, ale również do odkrywania piękna i różnorodności polskiej wsi oraz docenienia pracujących na jej rzecz społeczności wiejskich. Bitwa Regionów to wyjątkowe święto smaków, tradycji i wspólnoty wiejskiej.

Wyszukaj w serwisie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors