Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

Pojazdy, mundury i gry. Relacja z Pikniku Militarnego w Siekowie

Pojazdy, mundury i gry. Relacja z Pikniku Militarnego w Siekowie

9 września w Siekowie odbył się Piknik Militarny, który przyciągnął zarówno miłośników historii, pasjonatów militariów, jak i całe rodziny z dziećmi. Wydarzenie to było prawdziwym świętem patriotyzmu i edukacji.

Rozpoczęcie pikniku poprzedziła uroczysta msza święta w intencji poległych żołnierzy, odprawiona dokładnie o godzinie 12:00. Było to głęboko wzruszające i symboliczne rozpoczęcie dnia, które przypomniało wszystkim o wielkim poświęceniu tych, którzy oddali życie w obronie naszej Ojczyzny. Tuż po mszy świętej odbył się Marsz Pamięci ulicami Siekowa.

O 13:00 rozpoczęła się prawdziwa podróż przez historię. Strzelnice ASG i Łucznicza stały się miejscem rywalizacji i zabawy, gdzie uczestnicy mogli przetestować swoje umiejętności.

Pojazdy z okresu II Wojny Światowej były jednym z głównych punktów programu. Wielu uczestników, w tym dzieci, korzystało z okazji, by zobaczyć te historyczne maszyny z bliska, a nawet wsiąść do środka. Wystawa broni i szabel była okazją do zapoznania się z wyposażeniem żołnierzy z różnych epok.

Najmłodsi uczestnicy z pewnością docenili specjalnie przygotowaną dla nich grę terenową, która w interaktywny sposób nauczyła ich historii.

Fascynujące dioramy historyczne przedstawiające różne epoki naszej historii przyciągnęły uwagę wielu gości, którzy mieli okazję przenieść się w czasie i lepiej zrozumieć wydarzenia, które kształtowały naszą Ojczyznę.

Nie można zapomnieć o udziale wielu stowarzyszeń historycznych i grup rekonstrukcyjnych, które wzbogaciły program pikniku. Ich prezentacje, pokazy i udział były nieocenioną wartością dodaną tego wydarzenia.

Podczas pikniku nie zabrakło również podziękowań dla tych, którzy przyczynili się do jego organizacji. Wójt Gminy Przemęt, który objął piknik swoim patronatem, został uhonorowany specjalnym podziękowaniem za wsparcie.

Piknik Militarny w Siekowie był przede wszystkim ważnym wydarzeniem edukacyjnym i patriotycznym. Organizatorzy, ZSP w Kluczewie oraz Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP w Siekowie, z pewnością mogą być dumni z tego, co udało im się osiągnąć.

Wyszukaj w serwisie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors