Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

Wakacje za nami. Ratownicy podsumowali sezon kąpielowy

Wakacje za nami. Ratownicy podsumowali sezon kąpielowy

Wójt gminy Przemęt spotkał się z Prezesem Ratownictwa Wodnego Rzeczpospolitej (RWR) z Wolsztyna Dawidem Kmiecikiem i Prezesem Spółdzielni Socjalnej  „Konwalia” Michałem Żokiem aby omówić zakończony sezon kąpielowy. Jak podkreśliły obie strony spotkania, sezon ten był spokojny i dobrze zorganizowany.

Przez całe lato, plaża gminna w Osłoninie była pod ścisłym nadzorem ratowników. Dzięki temu mieszkańcy oraz turyści mogli czuć się bezpiecznie, korzystając z uroków plaży. Dwie osoby pełniące dyżury od 10 do 18 przez 7 dni w tygodniu, były gotowe do natychmiastowej interwencji w przypadku niebezpieczeństwa. Z kolei pracownicy Spółdzielni Socjalnej „Konwalia” przez cały sezon kąpielowy dbali nie tylko o porządek na plaży, ale również prowadzili wypożyczalnię kajaków i rowerków wodnych która cieszyła się dużym powodzeniem.

Podczas spotkania ratownicy wspomnieli dwie sytuacje, które szczególnie utkwiły im w pamięci. Jedna z nich dotyczyła kobiety w średnim wieku. Jak opowiedzieli: „Tuż przed godziną 17, na plaży w Osłoninie, dostrzegliśmy osobę potrzebującą pomocy. Okazało się, że 40-letnia kobieta doznała pierwszych objawów udaru. Dzięki naszej szybkiej reakcji oraz skutecznemu działaniu, akcja ratunkowa przebiegła sprawnie. Kobietę przejął zespół Ratownictwa Medycznego. Śmiało można stwierdzić, że uniknęliśmy potencjalnej tragedii.”

Kolejna historia, którą przytaczali, dotyczyła mężczyzny, który znalazł się w trudnej sytuacji podczas kąpieli. „Mężczyzna pod wyraźnym wpływem alkoholu, znajdując się poza granicami kąpieliska, wpadł w tarapaty na mulistym dnie jeziora. 33-latek spędził pod wodą około 30 sekund, zanim udało nam się go wydobyć. Po chwili pojawił się u niego chaotyczny i bełkotliwy kontakt. Na szczęście, dzięki naszej interwencji oraz wsparciu zespołu ratownictwa medycznego, funkcje życiowe poszkodowanego zostały ustabilizowane.”

Podsumowując, sezon kąpielowy w gminie Przemęt obfitował w pewne wyzwania, ale dzięki profesjonalizmowi ratowników oraz ścisłej współpracy z lokalnymi służbami, wszelkie sytuacje zostały opanowane. Spotkanie z Wójtem Gminy Przemęt miało na celu nie tylko podziękowanie ratownikom i pracownikom spółdzielni za ich pracę, ale także zastanowienie się nad ewentualnymi usprawnieniami na przyszły rok.

Wyszukaj w serwisie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors