Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

Komunikat

Komunikat

Pojawiły się informacje o wizytach u mieszkańców naszej Gminy osób, które rzekomo współpracują z Gminą Przemęt i przeprowadzają wizje lokalne posiadanych pieców oraz spisują dane osobowe.

Wójt Gminy Przemęt informuje, że kontroli i sprawdzenia pieców na terenie gminy dokonują wyłącznie pracownicy Urzędu Gminy w Przemęcie posiadający stosowną legitymacje. Takie kontrole odbywają się w związku ze złożonym wnioskiem o uzyskanie dofinansowania na pokrycie kosztów wymiany pieca i każdorazowo taka wizyta poprzedzona jest kontaktem telefonicznym z wnioskodawcą.

Wójt Gminy Przemęt informuje również, iż w urzędzie gminy prowadzony jest punkt konsultacyjno-informacyjny, który funkcjonuje w ramach rządowego Programu Czyste Powietrze.  Jednakże w ramach prowadzonego punktu Czyste Powietrze nie odbywają się kontrole czy wizyty u mieszkańców bez wcześniejszego umówienia się z pracownikiem urzędu.

Tym bardziej nie jest prowadzona sprzedaż urządzeń i materiałów umożliwiających uzyskanie dotacji z programu Czyste Powietrze. Powoływanie się przez te osoby na współpracę z Gminą Przemęt jest informacją nieprawdziwą.

Prosimy o zachowanie ostrożności.

Wyszukaj w serwisie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors