Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

Nie tylko gry, ale też edukacja. Ponad 100 uczniów na PGA

Nie tylko gry, ale też edukacja. Ponad 100 uczniów na PGA

Dzięki owocnej współpracy Wójta Gminy Przemęt – Janusza Frąckowiaka oraz Prezesa Międzynarodowych Targów Poznańskich – Tomasza Kobierskiego, ponad 100 uczniów z naszej gminy miało niepowtarzalną okazję uczestniczyć w jednym z najważniejszych wydarzeń dla miłośników gier komputerowych w tej części Europy – Poznań Game Arena.

Poznań Game Arena (PGA) to nie tylko największe w Polsce targi gier komputerowych i rozrywki multimedialnej, ale także ważne miejsce spotkań dla branży oraz indywidualnych zwiedzających. Przez blisko 17 lat swojej działalności, PGA zgromadziło ponad 370 000 fanów sprzętu, produkcji i multimediów gamingowych, zarówno z Polski, jak i z zagranicy. To niewątpliwie świadectwo rangi i jakości tej imprezy.

To właśnie na tę prestiżową imprezę, w piątek z terenu Gminy Przemęt wyruszyły dwa autokary wypełnione młodymi entuzjastami nowych technologii. Uczniowie mieli nie tylko okazję zobaczyć najnowsze produkcje i technologie gamingowe, ale także poznali kulisy organizacji tak wielkiego wydarzenia oraz mieli okazję spotkać się z przedstawicielami branży.

Inicjatywa Wójta Frąckowiaka oraz Prezesa Kobierskiego to doskonały przykład, jak ważna jest współpraca lokalnych władz z przedsiębiorstwami na rzecz rozwoju młodzieży oraz promocji kultury i edukacji w regionie. Dzięki takim wyjazdom młodzież z naszej gminy ma możliwość rozwijania swoich pasji, zdobywania wiedzy oraz nawiązywania cennych kontaktów.

Wyszukaj w serwisie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors