Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

Piknik w Osłoninie. Jesienne świętowanie nad Jeziorem Wieleńskim

Piknik w Osłoninie. Jesienne świętowanie nad Jeziorem Wieleńskim

Piknik Jesienny na plaży gminnej w Osłoninie już za nami. Cóż to był za wspaniały dzień. Mimo że początkowo pogoda sprawiała wrażenie kapryśnej, to jednak natura zdecydowała się obdarzyć uczestników promieniami słonecznymi, które pięknie oświetliły Jeziorno Wieleńskie.

Piknik w Osłoninie obfitował w mnóstwo atrakcji dla wszystkich grup wiekowych. Wyróżniającym się punktem programu były występy artystyczne młodych talentów ze Szkoły w Kaszczorze oraz niezastąpionej Pani Angeliki Skibińskiej. Zgromadzeni mogli skorzystać z przejazdu bryczką, wziąć udział w kreatywnych warsztatach czy skosztować regionalnych przysmaków na stoiskach KGW Osłonin oraz KGW Kaszczor.

Nie zapomniano także o najmłodszych. Dla nich przygotowano specjalne jesienne warsztaty, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Dorosłych z kolei przyciągał charytatywny kiermasz ciast na rzecz Emilki oraz możliwość rejestracji w bazie Fundacji DKMS jako potencjalnego dawcy szpiku.

Bezpieczeństwo przede wszystkim – pod takim hasłem OSP Kaszczor oraz OSP Osłonin przygotowały pokaz pierwszej pomocy. A dla tych, którzy marzyli o chwili relaksu przygotowano ognisko oraz pieczenie ziemniaków. Nie zabrakło także kompotu i chleba z dyni, które idealnie wpasowały się w jesienną aurę.

Warto podkreślić, że tak wspaniałe wydarzenie nie mogłoby mieć miejsca bez zaangażowania wielu ludzi i instytucji. Szczególne podziękowania należą się: Sołtysowi Wielenia Monice Maćkowiak i Radzie Sołeckiej Wielenia, Spółdzielni Socjalnej „Konwalia”, która była współorganizatorem pikniku, a także Gminnemu Centrum Kultury i Biblioteka w Przemęcie, Przemęckiemu Przedsiębiorstwu Komunalnemu Sp. z o.o., Stara Stajnia, AnimaKids, Fundacji DKMS, Pani Danucie Muszkieta oraz Panu Romanowi Sobierajskiemu.

 

Wyszukaj w serwisie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors