Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

Sala wypełniona po brzegi. Sukces Mistrzostw Polski Kopa Sportowego

Sala wypełniona po brzegi. Sukces Mistrzostw Polski Kopa Sportowego

Nieczęsto mamy okazję być świadkiem tak dużego wydarzenia sportowego, jakim były Mistrzostwa Polski w Kopa Sportowego, które miały miejsce 15 października w Kluczewie. Z całego kraju zjechało się blisko 300 zawodników, gotowych rywalizować i prezentować najwyższy poziom umiejętności.

Przygotowania do tego wielkiego wydarzenia sportowego były intensywne i trwały kilka miesięcy. Stowarzyszenie „Kontra” w Kluczewie oraz miejscowa społeczność zadbali o to, by zawodnicy i kibice czuli się jak najbardziej komfortowo. Dla Prezesa Stowarzyszenia, Zdzisława Kaźmierczaka, organizacja tak ważnego wydarzenia nie była nowością – w ubiegłym roku przeprowadził Mistrzostwa Wielkopolski.

Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu narodowego, po którym powitano gości, wśród których znaleźli się wójt Gminy Przemęt, Janusz Frąckowiak oraz członek zarządu ligi wojewódzkiej kopa Sportowego, Hieronim Tacko. Zdzisław Kaźmierczak wyraził swoją wdzięczność dla wójta gminy za wsparcie finansowe.

Wójt Frąckowiak, doceniając długi dystans, jaki przemierzyli niektórzy uczestnicy, wręczył specjalne upominki graczom, którzy przybyli z najdalszych zakątków Polski.

Sędzia Mistrzostw, Jerzy Piechowiak, przedstawił zasady turnieju i przypomniał o zachowaniu fair play. Chwilę później Mistrzostwa Polski w Kopa Sportowego zostały uroczyście otwarte.

Przy stolikach zasiadło 292 zawodników, w tym 12 pań. Organizatorzy przygotowali bogaty pakiet nagród: puchary, medale oraz 60 nagród indywidualnych. Najważniejsze miejsce w kategorii drużynowej zdobyła drużyna „KOŚCIANIACY”. Rywalizację w parach wygrali Wojciech Dyl i Włodzimierz Paroń z Międzychodu. Indywidualnie triumfował również Włodzimierz Paroń z Międzychodu, a Mistrzynią Polski została Joanna Sobczyk z Włoszakowic.

Cała impreza przebiegała w przyjaznej atmosferze, bez żadnych incydentów, co świadczy o profesjonalnej organizacji i dobrym duchu sportowym zawodników. Dodatkowym, miłym akcentem dla uczestników była tradycyjna domowa obiadokolacja, przygotowana przez małżonki organizatorów. Taki poczęstunek pozwolił zawodnikom na chwilę relaksu po intensywnej rywalizacji.

Gmina Przemęt może być dumna z tego, że stała się miejscem tak ważnego wydarzenia sportowego. Gratulacje dla wszystkich zawodników, organizatorów i kibiców, którzy przyczynili się do tego sukcesu.

Wyszukaj w serwisie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors