Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

Dialog, wsparcie, integracja. Uroczysty Dzień Seniora

Zdjęcie przedstawia uśmiechniętą parę na parkiecie tanecznym. Kobieta macha do zdjęcia. W tle widać kawałek stołu oraz sprzęt muzyczny.

Pierwszy weekend listopada upłynął w gminie Przemęt pod znakiem szacunku i uznania dla starszego pokolenia. Wójt Gminy Janusz Frąckowiak, wziął aktywny udział w obchodach Dnia Seniora, które zostały zorganizowane przez Stowarzyszenie Emerytów, Rencistów i Inwalidów Koło Mochy. Uroczystość miała miejsce na sali wiejskiej w Mochach o godzinie 14:00, gdzie zebrali się seniorzy oraz przedstawiciele lokalnej społeczności, aby wspólnie świętować i docenić doświadczenie życiowe naszych starszych mieszkańców.

Spotkanie w Mochach było doskonałą okazją do wymiany doświadczeń, przekazania cennych rad oraz wspólnego spędzenia czasu w atmosferze radości i wzajemnego wsparcia. Wójt Janusz Frąckowiak, w swoim wystąpieniu, podkreślił znaczenie seniorów w życiu lokalnej wspólnoty, ich doświadczenie, mądrość oraz wkład w rozwój gminy. Nie zabrakło również dyskusji na temat aktualnych potrzeb i wyzwań, z jakimi borykają się starsi mieszkańcy naszej gminy.

Zaledwie tydzień wcześniej, 28 października, Wójt miał okazję uczestniczyć w podobnych obchodach w Buczu, gdzie równie ciepło przyjmowany był przez społeczność seniorów. Obchody Dnia Seniora w Buczu, jak również w Mochach, stały się wyrazistym dowodem na to, że władze gminne nie tylko dostrzegają potrzeby swoich starszych mieszkańców, ale również aktywnie działają na rzecz ich spełnienia. W zakończeniu Wójt złożył serdeczne życzenia wszystkim seniorom oraz podziękował organizatorom za ich trud i zaangażowanie w przygotowanie tak znaczącego wydarzenia.

Dodatkowo w sobotę, 4 listopada, w ramach obchodów Dnia Seniora, swoje wydarzenie zorganizowało Koło Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Kaszczorze. W tym dniu na imprezę zorganizowaną przez to koło przybyli liczni goście, wśród których Urząd Gminy w Przemęcie reprezentowała Patrycja Pabich – Starszy Specjalista Wydziału Oświaty, Promocji, Turystyki i Sportu.

Dzień Seniora w Buczu

Dzień seniora w Kaszczorze

Dzień seniora w Mochach

 

 

 

Wyszukaj w serwisie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors