Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

Liderzy Wielkopolskiej Odnowy Wsi. Relacja z gali

Na zdjęciu radna, a zarazem sołtys Wielenia Pani Monika Maćkowiak wraz z przewodniczącą rady gminy Przemęt Panią Elżbietą Witą. Pani Monika trzyma w ręce grawerton, na którym jest napisane "wyróżnienie". Obie Panie pozują na tle roll up "WIELKOPOLSKA ODNOWA WSI" oraz roll up "Miejska Górka".

Czwartego listopada w Miejskiej Górce, odbyła się uroczysta gala „Liderzy Wielkopolskiej Odnowy Wsi”. Wydarzenie to każdego roku gromadzi przedstawicieli samorządu, lokalnych działaczy i mieszkańców, by świętować sukcesy w odbudowie i rozwoju wiejskich społeczności. Gospodarzem wydarzenia był Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Z naszej gminy obecni byli przedstawiciele: Przewodnicząca Rady gminy Przemęt Elżbieta Wita oraz sołtys Wielenia Monika Maćkowiak. Ich udział podkreślał znaczenie współpracy i zaangażowania w inicjatywy lokalne, które składają się na lepszą przyszłość dla wielkopolskich obszarów wiejskich.

Podczas uroczystości nie zabrakło podziękowań i gratulacji. Przemówienia wygłaszali przedstawiciele Samorządu Województwa Wielkopolskiego, doceniając niezliczone godziny pracy włożone przez społeczności wiejskie w odnowę i rozbudowę swoich małych ojczyzn. „Wasze zaangażowanie to najlepsza inwestycja w przyszłość Wielkopolski” – mówił w swoim przemówieniu gospodarz wydarzenia.

Jednym z najważniejszych momentów gali były wręczenia nagród dla najaktywniejszych sołectw. Wyróżnienia te są dowodem uznania dla tych, którzy nie tylko zmieniają swoje środowiska na lepsze, ale robią to z wyjątkowym zapałem i innowacyjnością. Laureaci odebrali statuetki i dyplomy, które stanowią symboliczny znak wdzięczności i zachętę do dalszych działań. Sołectwu Wieleń przypadło wyróżnienie w konkursie: Aktywna Wieś Wielkopolska 2023 za zrealizowany projekt pn. Zagospodarowanie terenu gminnego w miejscowości Wieleń w ramach 11 edycji konkursu Pięknieje Wielkopolska Wieś.

Całość wydarzenia uświetniły występy artystyczne, które pokazały bogactwo wielkopolskiej kultury i tradycji. Spotkanie w Miejskiej Górce było również doskonałą okazją do nawiązania nowych kontaktów, wymiany pomysłów oraz planowania wspólnych przedsięwzięć. „Współpraca jest kluczem do sukcesu każdej społeczności” – podkreśliła sołtys Wielenia Monika Maćkowiak.

 

Wyszukaj w serwisie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors