Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

Seniorzy na całym świecie mają dziś swój dzień

14 listopada obchodzimy Światowy Dzień Seniora. To dobry moment, aby zwrócić uwagę na potrzeby osób starszych. O podopiecznych Dziennego Domu Pomocy Senior+ w Błotnicy pamiętał wójt gminy Przemęt Janusz Frąckowiak  i dyrektorka GOPS w Przemęcie Barbara Ścigała.

– Z przyjemnością odwiedziliśmy seniorów z DDP Senior + w Błotnicy. Tak naprawdę zarówno październik, jak i listopad upływają pod znakiem troski o osoby starsze. Od lat robimy wszystko, co w naszej mocy, aby seniorom w gminie Przemęt żyło się jak najlepiej. Jednym z takich działań jest utworzenie Centrum Integracji Międzypokoleniowej w Błotnicy – podkreśla wójt Janusz Frąckowiak.

W Dziennym Domu Pomocy Senior+ opiekę znajduje 20 podopiecznych, a chętnych wciąż przybywa. Nowoczesne centrum było jednocześnie pierwszym miejscem w Polsce, które połączyło dwie grupy wiekowe: maluchy z seniorami.

Oprócz wielkiej inwestycji, która powstała w Błotnicy, gmina ma cztery Kluby Seniora – w Buczu, Kaszczorze, Mochach i Przemęcie. Z warsztatów korzystają łącznie 44 osoby. Na zajęciach mają szansę zgłębić tajniki fotografii, malarstwa i rękodzieła.

Warto wiedzieć, że 1 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, 20 października – Europejski Dzień Seniora, a 14 listopada – Światowy Dzień Seniora. Tego typu dni są świetnym powodem, aby uświadomić sobie, jak ważne powinny być dla nas starsze pokolenia. Często potrzebujące naszej pomocy, uwagi i troski.

Wyszukaj w serwisie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors