Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

Seniorzy na całym świecie mają dziś swój dzień

Zdjęcie przedstawia dwie uśmiechnięte seniorki. Jedna z nich trzyma w rękach upominek od wójta.

14 listopada obchodzimy Światowy Dzień Seniora. To dobry moment, aby zwrócić uwagę na potrzeby osób starszych. O podopiecznych Dziennego Domu Pomocy Senior+ w Błotnicy pamiętał wójt gminy Przemęt Janusz Frąckowiak  i dyrektorka GOPS w Przemęcie Barbara Ścigała.

– Z przyjemnością odwiedziliśmy seniorów z DDP Senior + w Błotnicy. Tak naprawdę zarówno październik, jak i listopad upływają pod znakiem troski o osoby starsze. Od lat robimy wszystko, co w naszej mocy, aby seniorom w gminie Przemęt żyło się jak najlepiej. Jednym z takich działań jest utworzenie Centrum Integracji Międzypokoleniowej w Błotnicy – podkreśla wójt Janusz Frąckowiak.

W Dziennym Domu Pomocy Senior+ opiekę znajduje 20 podopiecznych, a chętnych wciąż przybywa. Nowoczesne centrum było jednocześnie pierwszym miejscem w Polsce, które połączyło dwie grupy wiekowe: maluchy z seniorami.

Oprócz wielkiej inwestycji, która powstała w Błotnicy, gmina ma cztery Kluby Seniora – w Buczu, Kaszczorze, Mochach i Przemęcie. Z warsztatów korzystają łącznie 44 osoby. Na zajęciach mają szansę zgłębić tajniki fotografii, malarstwa i rękodzieła.

Warto wiedzieć, że 1 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, 20 października – Europejski Dzień Seniora, a 14 listopada – Światowy Dzień Seniora. Tego typu dni są świetnym powodem, aby uświadomić sobie, jak ważne powinny być dla nas starsze pokolenia. Często potrzebujące naszej pomocy, uwagi i troski.

Wyszukaj w serwisie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors