Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

Uczniowie odwiedzili przemęcki urząd

Wspólne zdjęcie Wójta Gminy Przemęt wraz z uczennicami Technikum w Przemęcie na tle ścianki "Gmina Przemęt" w sali sesyjnej.

13 i 14 listopada uczniowie klasy 2a i 2b Technikum Ekonomicznego w Przemęcie odwiedzili lokalny urząd. W ramach nauki zawodu poznali tajniki pracy archiwisty. Młodzież miała też możliwość zwiedzić gminne archiwum po którym oprowadzała Pani Danuta Słodnik z Wydziału Organizacyjnego. I chociaż może wydawać się, że archiwista to coraz mniej popularny zawód, takie osoby są na wagę złota.

Archiwiści dbają o odpowiednie umiejscowienie dokumentów oraz ich organizację. Co ważne, odpowiadają też za ich bezpieczeństwo. Młodzież podczas spotkania przekonała się, jak istotną rolę w urzędzie pełni archiwista. Tym bardziej, że niektóre zasoby są naprawdę cenne.

Po urzędzie oprowadziła uczniów  Pani Patrycja Pabich z Wydziału Oświaty, Promocji, Turystyki i Sportu, a przywitał ich wójt Janusz Frąckowiak. Okazuje się, że wielu uczniów swoją przyszłość wiąże z pracą w urzędzie, co jest niezwykle budujące.

Wyszukaj w serwisie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors