Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

XXIV Edycja Konkursu Proekologicznego i Prokulturowego. Mieszkańcy z wyróżnieniami o wartości 43 tyś. zł

Zdjęcie ukazuje przedstawicieli sołectw Gminy Przemęt oraz szkoły z Moch, którzy pozują do zdjęcia z dyplomami, na których zostały umieszczone kwoty nagrody finansowej.
7 listopada 2023 roku 4 projekty z gminy Przemęt zostały wyróżnione na XXIV edycji konkursu działania pro ekologiczne i pro kulturowe w ramach strategii rozwoju województwa wielkopolskiego. Była to okazja do prezentacji innowacyjnych projektów, które wykazały, jak lokalne inicjatywy wpisują się w strategię zrównoważonego rozwoju.
Sołectwo Mochy zaangażowało się w projekt „Zajęcia i zabawki naszych rodziców i dziadków”, pokazując dorobek kulturowy mieszkańców i tym samym zdobyło nagrodę finansową w wysokości 14.000,00 zł.
Sołectwo Kluczewo zaimponowało projektem „Tradycja w Kluczewie nie zaginie bo są u nas prawdziwe mistrzynie”, w którym lokalni mistrzowie rękodzieła dzielili się swoją wiedzą z innymi, ucząc starych technik twórczych. Za te działania sołectwo nagrodzone zostało w wysokości 8.000,00 zł.
KGW z Osłonina przedstawiło projekt „Coś z niczego, historia pewnej ławeczki”, wskazując na kreatywną transformację materiałów odpadowych w funkcjonalne obiekty użytkowe. Kapituła konkursu doceniła ten projekt nagrodą finansową w wysokości 12.000,00 zł.
Z kolei Szkoła Podstawowa im Jana Pawła II w Mochach została wyróżniona za projekt pn: ,,Zielony zakątek – oazą spokoju”. W tym projekcie nieużytek szkolny przerodził się w piękny ogród edukacyjny. Za te działania szkoła otrzymała nagrodę w wysokości 9.000,00 zł.
Wspólne wysiłki mieszkańców naszej gminy dowodzą, że zaangażowanie w ochronę tradycji oraz środowiska przynosi realne efekty, zasługujące na regionalne i ogólnopolskie uznanie.
Wyszukaj w serwisie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors