Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

Wielka fala dobroci. Finał XXIII edycji Szlachetniej Paczki

Na zdjęciu Wójt Gminy Przemęt wraz z dwie wolontariuszkami. Wójt trzyma w ręce bombkę z napisem szlachetna paczka, którą dostał od wolontariuszy. W wokół nich dużo prezentów.

16 grudnia 2023 roku w powiecie wolsztyńskim odbył się finał pełen ciepła i empatii – XXIII edycja akcji „Szlachetna Paczka”. W tę niezwykłą inicjatywę zaangażowało się kilkudziesięciu wolontariuszy, którzy z sercem i zaangażowaniem przygotowywali paczki świąteczne dla rodzin potrzebujących pomocy.

Liderką projektu w tym roku była Pani Ewa Kasperska, wspierana przez Panią Grażynę Kliks. Ich zaangażowanie i pasja stały się siłą napędową dla całego przedsięwzięcia, inspirując innych do niesienia pomocy.

Wolontariusze podkreślają, że emocje towarzyszące dowiezieniu paczki do potrzebujących są nie do opisania. Łzy wzruszenia, uśmiechy wdzięczności, a czasem brak słów – to obraz, który pozostaje w sercach darczyńców. Dla wielu obdarowanych rodzin te paczki to coś więcej niż prezenty; to symbol nadziei i solidarności.

W tym roku Szlachetna Paczka w powiecie wolsztyńskim skupiła się na dostarczeniu prezentów, podstawowych artykułów spożywczych i środków czystości. Te „małe rzeczy” okazały się wielkim marzeniem dla wielu rodzin, szczególnie teraz, w okresie świątecznym.

Honorowy Patronat nad XXI edycją projektu objął Wójt Gminy Przemęt Janusz Frąckowiak.

Ta akcja to nie tylko pomoc materialna. To przede wszystkim dowód na to, że empatia, solidarność i wzajemna pomoc są wartościami, które żyją w naszej społeczności. „Szlachetna Paczka” udowadnia, że razem możemy tworzyć lepszy świat, pełen zrozumienia i wsparcia dla tych, którzy tego najbardziej potrzebują.

Wyszukaj w serwisie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors