Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

Wyniki programu „Rozświetlamy Polskę”. Gmina Przemęt wśród beneficjentów

Grafika przedstawia rozświetlone ulice. Zdjęcie wykonano z lotu ptaka. Na środku grafiki widnieje liczba: 2.067 200,00 zł a pod nią napis: "pozyskanego dofinansowania".

Nasza gmina otrzymała dofinansowanie w wysokości 2. 067 200,00 zł z rządowego programu „Rozświetlamy Polskę”, opracowanego przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. To znaczące wsparcie finansowe pozwoli na wymianę istniejącego oświetlenia na terenie naszej gminy.

Program „Rozświetlamy Polskę” to inicjatywa mająca na celu przyspieszenie procesu modernizacji oświetlenia ulicznego w całej Polsce. Kluczowym elementem tego programu jest wprowadzenie energooszczędnego oświetlenia LED, które zostanie zsynchronizowane z innowacyjnymi systemami zarządzania. To podejście nie tylko przyczyni się do znacznych oszczędności w zużyciu energii elektrycznej, ale także podniesie poziom bezpieczeństwa na drogach i ulicach.

Dzięki tym środkom, Gmina Przemęt stanie się liderem w zakresie wykorzystania nowoczesnych, energooszczędnych technologii. Modernizacja systemu oświetlenia to nie tylko krok w stronę zrównoważonego rozwoju i dbałości o środowisko, ale także znacząca poprawa jakości życia mieszkańców. Zmniejszone zużycie energii przekłada się bowiem nie tylko na niższe koszty utrzymania infrastruktury, ale także na ograniczenie emisji szkodliwych gazów do atmosfery.

Jesteśmy dumni, że nasza gmina została wybrana jako beneficjent w tym programie. To potwierdzenie, że dążenie do innowacyjności i dbałości o środowisko jest doceniane na szczeblu krajowym.

Dofinansowanie pozwoli nam na realizację planów związanych z modernizacją istniejącego oświetlenia, a także na rozwój nowych projektów, które będą służyć wszystkim mieszkańcom. To kolejny krok ku lepszej, bardziej zrównoważonej przyszłości dla Gminy Przemęt.

Wyszukaj w serwisie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors