Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

 Bezpieczne Ferie 2024

Wspólne zdjęcie wszystkich uczestników wydarzenia.

W czwartek (18 stycznia) przy stawku w Przemęcie odbyło się spotkanie prewencyjne pod nazwą „Bezpieczne Ferie 2024 r.”, zorganizowane z myślą o uczniach lokalnych szkół i przedszkoli.
To inicjatywa Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, realizowana we współpracy z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie i pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wolsztynie. W spotkaniu uczestniczyli Wójt Gminy Przemęt Janusz Frąckowiak, Komendant Powiatowy Policji w Wolsztynie  mł. insp.  Katarzyna Sobczak-Kukawka, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Wolsztynie kpt. mgr Damian Glapiak, uczniowie ze szkoły w Przemęcie, dzieci z przedszkola w Przemęcie oraz Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza OSP Barchlin.

Celem tego wydarzenia było przede wszystkim zwiększenie świadomości młodzieży o zagrożeniach związanych z zimowymi zabawami na lodzie. W kontekście zbliżających się ferii zimowych, strażacy i policjanci skoncentrowali się na edukacyjnych działaniach, aby nauczyć młodych ludzi, jak zachować bezpieczeństwo podczas zimowego wypoczynku.

Strażacy, w ramach krótkiej pogadanki, omówili zagrożenia, które mogą wynikać z nieostrożnego zachowania na zamarzniętych akwenach. Dzieci i młodzież miały okazję dowiedzieć się, jakie działania należy podjąć w sytuacji, gdy lód się załamie i ktoś wpadnie do wody. W demonstracji wykorzystano specjalistyczny sprzęt, który może być niezbędny w akcji ratunkowej, a także pokazano, jak wykorzystać przedmioty codziennego użytku, takie jak gałąź czy szalik, w sytuacji zagrożenia.

Pokaz był cenną lekcją praktyczną oraz doskonałą okazją do przypomnienia o konieczności zachowania ostrożności podczas zabawy na lodzie. Organizatorzy mają nadzieję, że dzięki tym działaniom edukacyjnym, uczniowie będą lepiej przygotowani do bezpiecznego spędzania czasu podczas zimowych ferii.

Wyszukaj w serwisie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors