Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

Młode pokolenie uczy się o bohaterach. Wizyta wójta w przedszkolu w Mochach

Wójt Gminy Przemęt pozuje do zdjęć z dziećmi. Wójt trzyma w ręce podarunki w postaci kwiatów oraz laurki od przedszkolaków.

W miniony czwartek, 18 stycznia, Wójt Gminy Przemęt, Janusz Frąckowiak odwiedził przedszkole w Mochach. Wizyta ta miała miejsce w ramach obchodów 105. rocznicy Powstania Wielkopolskiego, jednego z kluczowych momentów w historii polskiej walki o niepodległość. Wójt Frąckowiak, przyjął zaproszenie dyrektora przedszkola, aby podzielić się z najmłodszymi mieszkańcami gminy historią tego heroicznego powstania.

Podczas swojej wizyty wójt z wielkim zaangażowaniem i pasją, przybliżał najmłodszym mieszkańcom gminy historię Powstania Wielkopolskiego. Dzieci z uwagą i zaciekawieniem słuchały opowieści o odwadze i poświęceniu naszych pradziadków, którzy nie bali się walczyć o wolność i niepodległość naszego kraju.

W swoim przemówieniu Janusz Frąckowiak podkreślił znaczenie pamięci historycznej i roli, jaką młode pokolenia odgrywają w zachowaniu dziedzictwa narodowego. „To ważne, aby już od najmłodszych lat uczyć dzieci o naszej historii, o bohaterstwie i poświęceniu tych, którzy stali na straży wolności Polski,” powiedział wójt.

Dyrektor przedszkola, wraz z całym personelem, wyraził wdzięczność za odwiedziny i zaangażowanie wójta w edukację najmłodszych. Wizyta zakończyła się wspólnym zdjęciem i obietnicą kolejnych spotkań, mających na celu promowanie wiedzy historycznej wśród dzieci.

Wyszukaj w serwisie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors