Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

Młodzi obywatele odkrywają tajniki samorządu. Lekcja WOS w Urzędzie Gminy

Zdjęcie przedstawia uczniów oraz Panią Martę Sobierajską siedzących na sali sesyjnej. W oddali widać zdjęcie szkoły w Mochach, które jest wyświetlane na projektorze.

W styczniu grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II z Moch miała okazję uczestniczyć w niecodziennej lekcji wiedzy o społeczeństwie (WOS), której gospodarzem był sam wójt gminy, Janusz Frąckowiak.

Spotkanie w sali sesyjnej było znakomitą okazją do zapoznania młodych ludzi z funkcjonowaniem lokalnego samorządu. Wójt Frąckowiak z pasją opowiadał o codziennych obowiązkach i wyzwaniach, z jakimi muszą mierzyć się urzędnicy. Wyjaśnił również, jakie sprawy mieszkańcy mogą załatwić w urzędzie. To rzadka okazja, aby młodzi ludzie mogli z pierwszej ręki dowiedzieć się o mechanizmach rządzących ich najbliższym środowiskiem.

Zainteresowanie uczniów było ogromne. Aktywnie uczestniczyli w lekcji, zadając wiele pytań, które świadczyły o ich głębokim zainteresowaniu tematem. To pokazuje, jak ważne jest organizowanie takich spotkań, które budzą ciekawość i zaangażowanie młodych ludzi.

Spotkanie zakończyło się podziękowaniami ze strony uczniów, które zostały złożone wójtowi. Niewątpliwie było to dla niego ogromne wyróżnienie, a dla uczniów – niezapomniana lekcja, którą z pewnością będą jeszcze długo wspominać.

Wyszukaj w serwisie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors