Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

Przekazanie funkcji Komendanta PSP w Wolsztynie. Mieszkaniec naszej gminy dowodzi strażą

Zdjęcie przedstawia uścisk dłoni Wójta Gminy Przemęt z nowym komendantem kpt. Damianem Glapiakiem. W tle czerwona ścianka, na której widnieje wizerunek orła symbolizującego godło Polski oraz napis "Państwowa Straż Pożarna".

W Państwowej Straży Pożarnej w Wolsztynie miało miejsce istotne wydarzenie – oficjalne przekazanie funkcji komendanta. Dotychczasowym Komendantem był mł.bryg. Przemysław Ruskowiak, który pełnił tę funkcję z dużym zaangażowaniem i profesjonalizmem. Jego następcą został kpt. Damian Glapiak, rodowity mieszkaniec naszej gminy, pochodzący z Barchlina.

Przemysław Ruskowiak, przekazał stery w ręce osoby, która zna i rozumie specyfikę pracy strażaków w naszym regionie.

Symboliczne przekazanie obowiązków odbyło się w obecności znaczących przedstawicieli życia publicznego naszego powiatu. Gminę Przemęt reprezentował wójt Janusz Frąckowiak, który życzył nowemu Komendantowi wielu sukcesów w pełnieniu tak odpowiedzialnej funkcji.

Państwowa Straż Pożarna w Wolsztynie, znana z zaangażowania w akcje ratownicze i edukacyjne, stanowi ważny element systemu bezpieczeństwa publicznego. Strażacy tej jednostki regularnie biorą udział w akcjach gaśniczych, ratowniczych, a także w działaniach profilaktycznych i edukacyjnych w szkołach.

Wyszukaj w serwisie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors