Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

Połączyli siły. Nowy pojazd strażacki dla PSP Wolsztyn

Połączyli siły. Nowy pojazd strażacki dla PSP Wolsztyn. Na zdjęciu Komendant PSP w Wolsztynie

6 lutego br. Wójt Gminy Przemęt, Janusz Frąckowiak, wziął udział w spotkaniu podsumowującym działania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wolsztynie za miniony rok. Uroczystość, która odbyła się w siedzibie komendy w Wolsztynie, była również okazją do przekazania i poświęcenia nowego lekkiego samochodu ratowniczo-rozpoznawczego.

Zdobywanie nowoczesnego sprzętu jest kluczowe dla podnoszenia poziomu bezpieczeństwa mieszkańców naszej gminy oraz poprawy efektywności akcji ratowniczych. Nowy pojazd, który teraz zasili szeregi komendy, jest wyrazem zaangażowania i współpracy pomiędzy różnymi szczeblami administracji.

Finansowanie zakupu samochodu było możliwe dzięki współpracy wielu instytucji. Gmina Przemęt przyczyniła się kwotą 50.000,00 zł. Pozostała suma została pokryta przez WFOŚiGW -150.000,00 zł., Powiat Wolsztyński- 49.885,00 zł., Gminę Siedlec -30.000,00 zł. oraz Gminę Wolsztyn-27.000,00 zł., co świadczy o znaczeniu, jakie ma solidarność regionalna w tak ważnych kwestiach, jak bezpieczeństwo publiczne. Łączny koszt pojazdu to 306 885,00 zł.

Wójt podczas spotkania podkreślił, że „nowy samochód to nie tylko sprzęt, to przede wszystkim nasze wspólne bezpieczeństwo”. Nowy samochód ratowniczo-rozpoznawczy to kolejny krok ku budowaniu silnej i bezpiecznej społeczności.

Wyszukaj w serwisie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors