Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

Sportowe emocje. III Turniej Tenisa Stołowego

Zdjęcie przedstawia Wójta gminy Przemęt Janusza Frąckowiaka, Sołtysa Starkowa Adama Czapczynskiego, Radnego Gminy Przemęt Gracjana Kicinskiego, Pana Jana Nowaka oraz Panią Barbarę Ścigałę, którzy pozują do zdjęcia.

W Starkowie rozegrano kolejną, trzecią już edycję Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Jana Nowaka. Pod honorowym patronatem Wójta gminy, zawodnicy przez dwa dni rywalizowali w sali wiejskiej w Starkowie, prezentując wysoki poziom sportowej rywalizacji. Turniej, jak co roku, zebrał licznych pasjonatów tenisa stołowego, nie tylko z naszej gminy, ale także z okolicznych miejscowości.

Zmagania rozgrywano w czterech kategoriach: chłopcy do lat 14, kobiety, amatorzy oraz kategoria open dla grających w ligach. Wszyscy uczestnicy wykazali się wielkim zaangażowaniem i duchem sportowej walki.

W kategorii chłopców triumfował Mateusz Bernadzki, zdobywając pierwsze miejsce. Drugie miejsce przypadło Maciejowi Frankowi, a trzecie Jakubowi Wolnikowi. Wśród kobiet najwyższy stopień na podium zajęła Edyta Podgórska, wyprzedzając Sandrę Kowalaszek na drugim miejscu i Martę Winiarską, która uplasowała się na trzeciej pozycji.

Amatorzy również nie zawiedli. Pierwsze miejsce zdobył Tomasz Cichoszewski, za nim uplasował się Andrzej Herkt, a brązowy medal przypadł Emanuelowi Skrzypczakowi. W kategorii open najlepszym okazał się Aleksander Zimniewicz. Drugie miejsce zajął Andrzej Floryszczak, a trzecie miejsce wywalczył Tomasz Skrzypczak.

Ale nie tylko sportowa rywalizacja była bohaterem weekendu. Organizatorzy turnieju – Rada Sołecka Starkowa, Radny Gminy Sołectw Starkowa i Radomierza, Sołtys Starkowa oraz GCKiB Przemęt – zadbali również o wyjątkowe kulinarne atrakcje. Do sportowych emocji dołączyły te kulinarne. Przepyszny tort oraz łopatka w chlebie, umiliły czas zawodnikom.

Turniej Tenisa Stołowego w Starkowie to wspaniała tradycja, która z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Organizatorzy już teraz zapraszają na przyszłoroczną edycję i obiecują równie dużo emocji oraz sportowej rywalizacji. Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom, a mieszkańców gminy Przemęt zachęcamy do aktywnego spędzania czasu i udziału w lokalnych wydarzeniach sportowych.

Wyszukaj w serwisie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors