Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

Antoni Fornalski z ważną wizytą w Kościanie

Zdjęcie przedstawia Antoniego Fornalskiego, który przegląda książki podczas 50-lecia Ogólnopolskiego Seminarium Historyków Powstania Wielkopolskiego w Kościanie

W Kościanie odbyły się uroczystości 50-lecia Ogólnopolskiego Seminarium Historyków Powstania Wielkopolskiego. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem prezydenta Andrzeja Dudy.

W seminarium udział wziął historyk i regionalista Antoni Fornalski, który zasłużył się dla naszego regionu. Przez wiele lat był dyrektorem Szkoły Podstawowej, a potem Zespołu Szkół Gimnazjum i Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Przemęcie. Wyróżniony licznymi nagrodami i odznaczeniami. Wymienić możemy m.in. Złoty Krzyż Zasługi otrzymany od prezydenta Lecha Wałęsy, Medal Komisji Edukacji Narodowej czy Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej.

Pan Antoni Fornalski jest autorem wielu publikacji na temat Powstania Wielkopolskiego. Jesteśmy dumni, że reprezentował naszą gminę na seminarium w Kościanie – zaznacza wójt Janusz Frąckowiak.

Jak podkreślił podczas uroczystości Piotr Ruszkiewicz, burmistrz Kościana, wielkim zaszczytem jest spotkanie z wybitnymi historykami, którzy przyczyniają się do pogłębiania wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim.

Wśród publikacji Antoniego Fornalskiego znajdziemy takie tytuły jak: „Mieszkańcy Ziemi Przemęckiej w walce o polskość”, „Powstańcy Wielkopolscy Ziemi Przemęckiej”, ”Ziemia Przemęcka ich małą ojczyzną”, ”70. rocznica Zbrodni Katyńskiej” czy „Kawalerowie Orderu Virtuti Militari z Ziemi Przemęckiej”.

– Jesteśmy dumni, że nasz mieszkaniec od lat przekazuje wiedzę cenną dla przyszłych pokoleń – dodaje wójt gminy Przemęt.

Wyszukaj w serwisie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors