Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

Etap gminny XXIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski” 2023/2024

Parki krajobrazowe to wyjątkowe miejsca, w których natura prezentuje się w najpiękniejszej formie, tworząc unikalne ekosystemy i zapewniając schronienie dla wielu gatunków roślin i zwierząt. Nasza gmina, położona w sercu przyrody, pragnie zaszczepić wśród młodych mieszkańców miłość i szacunek dla otaczającego nas środowiska naturalnego.

Dnia 1 marca w Szkole Podstawowej w Buczu odbył się gminny etap konkursu XXIII „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski.” W rywalizacji wzięły udział 4 drużyny: Szkoły Podstawowa im. E. Tomińskiego w Buczu, Zespół  Szkolno-Przedszkolny Kluczewie, Szkoła Podstawowa im. Budowniczych Szkoły w Starkowie, Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w  Przemęcie.

Uczestnicy nie tylko zgłębiali tajniki parków krajobrazowych ale również odpowiadali na pytania tegorocznego tematu przewodniego „Ssaki Polski”.

Gratulujemy zwycięzcom Szkole Podstawowej w Starkowie oraz wszystkim uczestnikom za wspaniałe wyniki i zaangażowanie. Niech ta przygoda będzie dla nas wszystkich inspiracją do dalszego poznawania i chronienia naszych parków krajobrazowych!

Wyszukaj w serwisie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors