Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

Eliminacje gminne do XXVII Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolaków Czerwonak 2024

„Muzyka daje duszę wszechświatowi, skrzydła umysłowi, lot wyobraźni, a wszystkiemu życie”. – Platon

Wspaniała, a przede wszystkim muzyczna atmosfera zapanowała 22 kwietnia w sali Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Przemęcie, gdzie odbyły się eliminacje gminne XXVII Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolaków Czerwonak 2024. To wydarzenie zgromadziło 14 utalentowanych przedszkolaków z przedszkoli naszej gminy – z Przemętu, Moch, Bucza, Kaszczoru, Nowej Wsi, Starkowa, Radomierza oraz z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Buczu.

Soliści z wielkim zaangażowaniem prezentowali swoje umiejętności wokalne, poruszając serca zgromadzonej publiczności. Większość tegorocznych występów nawiązywała do tematu aktualnej pory roku – wiosny.

Swoją obecnością podczas konkursu zaszczyciła pani Marta Sobierajska, kierownik Wydziału Oświaty, Promocji, Turystyki i Sportu w Urzędzie Gminy Przemęt.

Występy dzieci oceniła komisja konkursowa w składzie: Aleksandra Zabłocka – instruktor sekcji wokalnej „S!NG” w Przemęcie, Katarzyna Wiśniewska – dyrektor Zespołu Szkół w Przemęcie oraz Marcin Dąbrowski – nauczyciel muzyki w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kluczewie. Ich zadanie nie było łatwe, jednak po długich rozważaniach udało się wyłonić laureatów.

Jury przyznało 5 równorzędnych wyróżnień, które trafiły do:

  • Szymona Nowaczyka z Przedszkola w Starkowie
  • Igi Kruk z Przedszkola w Mochach
  • Eryka Jankowiak az Przedszkola w Przemęcie
  • Mileny Rozynek z Przedszkola w Mochach
  • Tymoteusza Fischera z Oddziału Przedszkolnego przy szkole w Buczu

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i świetne występy! Brawa dla Was!

Teraz nasi utalentowani przedszkolacy będą mieli szansę zaprezentować swoje umiejętności na eliminacjach powiatowych, które odbędą się 8 maja br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Siedlcu. Wierzymy, że będziecie kontynuować swoją muzyczną podróż z równie dużym sukcesem!

Wyszukaj w serwisie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors