Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

Gala wręczenia nagród „ZABYTKI ZIEMI PRZEMĘCKIEJ”

Gala wręczenia nagród „ ZABYTKI ZIEMI PRZEMĘCKIEJ”

Podsumowanie II GMINNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „ZABYTKI ZIEMI PRZEMĘCKIEJ” jest uwieńczeniem artystycznej wizji pięknych zabytków ziemi przemęckiej oraz upamiętnieniem zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków ustanowiony przez Międzynarodową Radę Ochrony Zabytków. Celem tego święta jest przybliżenie wagi dziedzictwa kulturowego. Dlatego też i my, mieszkańcy, uczniowie, pracownicy, nauczyciele Gminy Przemęt  mówimy głośno o szczególnym znaczeniu zabytków, o osobach, które wkładają wiele wysiłku w ich ratowanie  i opiekę nad nimi – konserwatorów, historyków sztuki i architektury, urbanistów, archeologów i przedstawicieli innych zawodów, pracujących na rzecz ochrony zabytków, a także wszystkich odpowiedzialnych właścicieli, opiekunów i zarządców obiektów zabytkowych.

Na gali obecni byli goście: Wójt Gminy Przemęt – Janusz Frąckowiak, który objął nasz konkurs honorowym patronatem, Mirosław Małecki – przewodniczący komisji konkursowej; artysta, malarz, rzeźbiarz; członek Poznańskiego Związku Artystów Plastyków, Ewa Piechowiak – inżynier budownictwa, specjalista do spraw inwestycji w Gminie Przemęt, Szymon Piechowiak – dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Przemęcie i Monika Maćkowiak – Radna Gminy Przemęt, sołtys wsi Wieleń.

Finałową galę uświetniła wokalnym występem Lena Mikołajczak pod kierunkiem p. Grzegorza Thiela. Jest nam niezmierni miło, że II edycja konkursu gminnego „ Zabytki ziemi przemęckiej”  organizowany przez Zespół Szkół w Przemęcie spotkał się z tak dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem.  Z wszystkich szkół gminnych wpłynęło 96 pięknych prac, które są wyjątkowym ukłonem w kierunku bogactwa kulturowego i historycznego Gminy Przemęt. Wartością dodaną tegorocznej gali był wernisaż autorskich, pięknych prac pana Mirosława Małeckiego – malarza, rzeźbiarza, metaloplastyka.  W pracy twórczej pana Mirosława akwarela zajmuje zajmuje czołowe miejsce. W tej technice tworzy pejzaże, portrety i ilustracje do książek, między innymi „Pułapki Czasu” oraz „Kielich Braci Czeskich” . Od wielu lat zajmuje się także rzeźbą w drewnie, łącząc drewno z kutym metalem. Pan Mirosław jest uczestnikiem wielu plenerów malarskich, działań związanych z promocją miasta Leszna, uczestnikiem wystaw zbiorowych i indywidualnych.  Laureat nagród i wyróżnień m. in. II nagroda w „XVII Salonie Wielkopolski”

Oceny prac dokonała Kapituła Konkursu w składzie: Mirosław Małecki – przewodniczący komisji konkursowej: Pani Ewa Piechowiak, Pan Szymon Piechowiak i Pani Monika Maćkowiak. Powołana komisja oceniała prace plastyczne w 3 kategoriach wiekowych biorąc pod uwagę walory techniczne i artystyczne.

Kategoria klasy I-III:

I MIEJSCE – ALEKSANDER FORNALSKI

II MIEJSCE – ZUZANNA KASPERSKA

III MIEJSCE – NINA NOWAK

WYRÓŻNIENIE – JULIA CZAPLA

WYRÓŻNIENIE – HELENA RATAJCZAK

 Kategoria klasy IV-VI:

I MIEJSCE – ANTONINA BIESZCZAT

II MIEJSCE – LENA WRÓBEL

III MIEJCE – ALICJA RZYSKA

WYRÓŻNIENIE – KIJRYL HREBENIUK

WYRÓŻNIENIE – ŁUCJA FLORYSZCZAK

WYRÓŻNIENIE – ŚLEBODA ZOFIA

WYRÓŻNIENIE – MAGDALENA GREGOR

WYRÓŻNIENIE – TYMOTEUSZ JÓZEFOWSK

Kategoria klasy VII-VIII:

I MIEJSCE – JAGODA OLEJNICZAK

II MIEJSCE – MARIA BIELÓWKA

III MIEJSCE – ANTONINA SAŁATA – WIŚNIEWSKA

WYRÓŻNIENIE – WIKTORIA POWCHOWICZ

WYRÓŻNIENIE – STELLA PAUL

Wyróżnienie Dyrektora GCKiB w Przemęcie – Antonina Sałata – Wiśniewska

Nagroda Grand Prix  – Aleksander Fornalski

Po więcej zdjęć zapraszamy na stronę organizatora konkursu.

Nagrodzonym oraz uczestnikom gratulujemy !
Wyszukaj w serwisie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors