mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

Klubowe Mistrzostwa Polski. 11 medali dla zawodników Azymutu Mochy

Klubowe Mistrzostwa Polski 11 medali dla zawodników Azymutu Mochy

W dniach 19-21 kwietnia br. odbyła się I runda Klubowych Mistrzostw Polski w Biegu na Orientację. Zawody odbyły się w Jeleniej Górze i Borowicach. Udział wzięło ponad 800 zawodników reprezentujących ponad 40 klubów z całej Polski.

W pierwszym dniu rozegrany został bieg sprinterski w parku zdrojowym w Cieplicach. Najlepiej z naszych zawodników wypadli młodzicy, i tak w kategorii M14 złoto wywalczył Bruno Pietrzak a brąz Mikołaj Niedzielski, w kategorii M12 Sebastian Pabich zajął 4. miejsce a w kategorii K10 Lena Podgruszewska była szósta. Kolejny, złoty medal wywalczyła Barbara Nowak w kat. K50.

W ekstremalnie trudnych warunkach pogodowych przyszło rywalizować uczestnikom w sobotę i niedzielę w biegach leśnych. Temperatura około 00 C, padający deszcz ze śniegiem sprawiły, że zawody ukończyli tylko prawdziwi twardziele. Mieliśmy jednak sporo radości za sprawą bardzo dobrych biegów naszych zawodników. Kolejny raz bardzo wysokie miejsca zajęli młodzicy: Mikołaj Niedzielski był drugi, Julian Franc czwarty a Maciej Piasecki piąty. W kat. K10 srebrny medal wywalczyła Lena Podgruszewska a w K50 pierwsza była Barbara Nowak. W niedzielę odbyły się biegi sztafetowe. Tutaj po raz kolejny prym wiedli nasi młodzicy zdobywając dwa pierwsze miejsca w kat. M14 (złoto- Julian Franc, Bruno Pietrzak i Mikołaj Niedzielski; srebro- Fabian Młynkowiak, Amelia Bohne i Maciej Piasecki) w kategorii M12 srebro wywalczyli Joachim Dobrzyński, Bogusław Piasecki i Sebastian Pabich. Również nasi dorośli zawodnicy stanęli na podium. Złote medale wywalczyła sztafeta M105 w składzie: Karol Gorzelniak, Paweł Podgruszewski i Rafał Walicki a brązowe sztafeta K105 w składzie: Monika Owczarek, Elżbieta Golinowska i Barbara Nowak. Zawodniczki w kat. K16 uplasowały się na piątym miejscu podobnie jak drugi zespół w M105.

Łącznie zawodnicy HKS Azymut Mochy zdobyli 11 medali Mistrzostw Polski (5 złotych, 4 srebrne i 2 brązowe), co jest jednym z najlepszych wyników w historii Klubu. W klasyfikacji zespołowej, po pierwszej rundzie zajmujemy bardzo wysokie dziewiąte miejsce.

Udział w zawodach jest częściowo finansowany ze środków samorządu Gminy Przemęt oraz Powiatu Wolsztyńskiego. Jak widać po wynikach środki te są właściwie wykorzystywane.