Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

Święto Konwalii

Fotografia przedstawia wyspę konwaliową o zachodzie słońca.

Jutro, 1 maja dołączamy do świętowania jednego z najpiękniejszych przejawów natury – święta konwalii. Dla gminy Przemęt to wyjątkowy dzień za sprawą Wyspy Konwaliowej, na której rosną konwalie z różowym zabarwieniem nasady pręcika.

Jak podkreśla wójt Janusz Frąckowiak, to właśnie ten przyrodniczy aspekt sprawił, że gmina Przemęt nazywana jest Krainą Kwitnącej Konwalii.

Ten dzień jest doskonałą okazją, aby zwrócić uwagę na piękno otaczającego nas środowiska. Warto o nie dbać, aby kolejne pokolenia również mogły się nim cieszyć. W tym dniu przypominamy o inwestycji, która wzbogaci naszą okolicę.

Mowa o budowie parku kamperowego wraz z infrastrukturą towarzyszącą w Osłoninie nieopodal plaży. Docierały do nas sygnały, że takie miejsce byłoby potrzebne. Dotychczas zdarzało się, że turyści przyjeżdżający z własnymi przyczepami zostawiali po sobie śmieci. Zdecydowaliśmy się zagospodarować gminną przestrzeń na miejsce dla kamperów i przyczep kempingowych. Dzięki temu już niedługo odpoczynek w naszej pięknej okolicy będzie jeszcze bardziej atrakcyjny.

Realizacja inwestycji jest możliwa dzięki staraniom całego zespołu. Dzięki ich pracy i zaangażowaniu do gminy trafiło niemal 4,6 miliona złotych.

– Trudno byłoby zrealizować tak dużą inwestycję bez dodatkowego wsparcia finansowego – zauważa wójt.

Mieszkańcy i turyści będą mogli skorzystać z miejsca do grillowania, a także kontenera sanitarnego z kuchnią plenerową. Na najmłodszych czekać będzie nowoczesny plac zabaw.

Park kamperowy stanie miejscem do rekreacji i relaksu, ale także będzie sprzyjał rozwojowi turystyki lokalnej, przynosząc korzyści ekonomiczne i społeczne naszej gminie.

Cieszmy się zatem jutrzejszym wolnym dniem, pamiętając, że oprócz święta pracy warto podarować sobie piękne, pachnące konwalie, które w gminie Przemęt nabierają jeszcze większego znaczenia. Zachęcamy do obejrzenia reportażu jutro pn. Wyspa Różowych Dzwoneczków na TVP3 Poznań o godz. 19:42.

Wyszukaj w serwisie
[wpdreams_ajaxsearchlite]