Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

I Gminny Konkurs Matematyczny Przedszkolaków. Sukces młodych matematyków

Fotografia przedstawia grupowe zdjęcie wszystkich dzieci biorących udział w konkursie wraz z opiekunami oraz sędziami. Pozują na tle dużej sceny, na której na granatowym tle widnieje napis: "I Gminny Konkurs Matematyczny Przedszkolaków, Starkowo 2024". Po bokach sceny ustawiono dwa windery Honorowy Patronat Wójta gminy Przemęt oraz roll up Gmina Przemęt.

W środę, 15 maja, odbył się I Gminny Konkurs Matematyczny dla dzieci w wieku 5-6 lat z przedszkoli Gminy Przemęt. Organizatorem wydarzenia było Niepubliczne Przedszkole w Starkowie, a konkurs odbył się pod honorowym patronatem Wójta Gminy Przemęt, Janusza Frąckowiaka.

Młodzi uczestnicy mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności matematyczne w różnorodnych konkurencjach, które nie tylko wymagały logicznego myślenia, ale również dostarczały mnóstwo radości. Konkurs udowodnił, że matematyka może być fascynującą zabawą!

Zadania, które czekały na przedszkolaków, były zróżnicowane i kreatywne. Oto niektóre z konkurencji: Quiz z pytaniami matematycznymi, kontynuowanie rozpoczętego rytmu, odkodowanie cyfr, a następnie rozwiązanie działań na dodawanie i odejmowanie, tor przeszkód połączony z układaniem figur według wzoru.

Dzieci z zaangażowaniem przystępowały do każdego zadania, wykazując się nie tylko wiedzą, ale także sprytem i zdolnościami manualnymi. Emocje towarzyszyły zarówno uczestnikom, jak i kibicującym im nauczycielom.

Oto wyniki:
I miejsce – Przedszkole Samorządowe w Przemęcie
II miejsce – Przedszkole Samorządowe z Oddziałem Integracyjnym w Mochach
III miejsce – Przedszkole Samorządowe w Siekowie
IV miejsce – Szkoła Podstawowa im. Edwarda Tomińskiego w Buczu. Oddział przedszkolny dzieci
6-letnich
V miejsce – Niepubliczne Przedszkole z Odziałem Integracyjnym w Radomierzu
VI miejsce – Przedszkole Samorządowe w Nowej Wsi
VII miejsce – Niepubliczne Przedszkole w Starkowie
VIII miejsce – Przedszkole Samorządowe z Oddziałem Integracyjnym w Buczu

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wspaniałych wyników i dziękujemy za udział! Dziękujemy również nauczycielom i rodzicom za wsparcie i pomoc w przygotowaniach.

I Gminny Konkurs Matematyczny Przedszkolaków zakończył się wielkim sukcesem, a jego uczestnicy z niecierpliwością czekają na kolejną edycję. Mamy nadzieję, że zainteresowanie matematyką będzie dalej rosło, a podobne inicjatywy będą kontynuowane w przyszłości.

Wyszukaj w serwisie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors