Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

Młodzi geniusze w Starkowie. Konkurs matematyczny dla uczniów szkół podstawowych

Na zdjęciu laureaci konkursu wraz z Panią Lidią Ławecką dyrektorem Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Starkowie oraz Panią Martą Sobierajską kierownikiem Wydziału Oświaty, Promocji, Turystyki i Sportu. Wszyscy pozują na tle sceny, na której na bordowej zasłonie widnieje napis: " Gminny Konkurs Matematyczny". Na scenie znajdują się także widner Gminy Przemęt, dwa roll up Honorowy Patronat Wójta gminy Przemęt oraz roll up szkoły podstawowej w Starkowie.

W maju, w sali wiejskiej w Starkowie odbył się długo wyczekiwany konkurs matematyczny zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. Budowniczych Szkoły w Starkowie. Wydarzenie to zgromadziło najlepszych młodych matematyków z całej Gminy Przemęt, którzy rywalizowali o miano najlepszych.

Konkurs składał się z dwóch części: pierwsza obejmowała zadania otwarte, gdzie uczestnicy mieli okazję wykazać się swoją kreatywnością i umiejętnością logicznego myślenia, a druga część to zadania zamknięte.

Jury, w skład którego weszli nauczyciele ze szkół Gminy Przemęt, miało niełatwe zadanie oceny prac uczniów. Po sprawdzeniu arkuszy konkursowych i przeliczeni punktów ogłoszono wyniki w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 4-6 i klasy 7-8.

Wyniki dla klas 4-6:
I miejsce Piotr Lekowski
II miejsce Bartosz Przydróżny
III miejsce Dawid Kudłaszyk
IV miejsce Mikołaj Dudkiewicz
V miejsce Bartosz Włodarski
VI miejsce Aleksander Bronka
VII miejsce Filip Śliwiński
VIII miejsce Tymoteusz Towpik

Wyniki dla klas 7-8:
I miejsce Zofia Gorzelniak
II miejsce Roksana Czarna
III miejsce Marcelina Reymann
IV miejsce Alicja Bajon
V miejsce Wiktor Rabiega
VI miejsce Fabian Młynkowiak
VII miejsce Mateusz Bartkowiak
VIII miejsce Natalia Leśniewicz

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i zwycięzcom. Dzięki takim inicjatywom młodzież ma okazję rozwijać swoje umiejętności matematyczne. Organizatorzy zapowiedzieli już kolejne edycje konkursu. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu tego wydarzenia i zapraszamy na kolejne inicjatywy edukacyjne w naszej gminie.

Wyszukaj w serwisie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors