Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

Przedszkolaki rywalizują. III Gminny Turniej Wiedzy – Przemęt Nasza Mała, Zdrowa Ojczyzna

Na zdjęciu wspólnie pozują drużyny turnieju, którzy zajęli I, II i III miejsca wraz z organizatorami turnieju, opiekunami i sędziami. W tle znajduje się ścianka, która ozdobiona została białymi oraz czerwonymi balonami. Koło ścianki został ustawiony winder honorowy patronat wójta gminy Przemęt.koło ścianki został ustawiony winder honorowy patronat wójta gminy Przemęt.

W piątek w sali Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Przemęcie odbył się „III Gminny Turniej Wiedzy – Przemęt nasza zdrowa mała Ojczyzna”. Organizatorem wydarzenia było Przedszkole Samorządowe w Przemęcie, a honorowy patronat nad turniejem objął wójt gminy Przemęt, Janusz Frąckowiak.

W turnieju udział wzięły oddziały przedszkolaków z ośmiu miejscowości: Starkowa, Siekowa, Radomierza, Przemętu, Nowej Wsi, Moch, Kaszczoru i Bucza. Mali uczestnicy zmagali się w różnorodnych konkurencjach, sprawdzając swoją wiedzę na temat legend, układając puzzle oraz odpowiadając na pytania o zdrowiu. Musieli również wykazać się umiejętnością kodowania i rozwiązywać zadania logiczne.

Po zaciętej rywalizacji i podsumowaniu punktów z wszystkich konkurencji wyłoniono zwycięzców. Pierwsze miejsce zdobyło Przedszkole w Mochach, drugie miejsce zajęło Przedszkole Kaszczor, a trzecie miejsce na podium wywalczyło Przedszkole Radomierz.

Nagrody wręczyła dyrektor Przedszkola Samorządowego w Przemęcie, Elżbieta Grygiel-Tórz, w towarzystwie przewodniczącej Rady Gminy Przemęt, Moniki Maćkowiak, oraz Patrycji Pabich z Wydziału Oświaty, Promocji, Turystki i Sportu Urzędu Gminy Przemęt.

Organizatorzy turnieju podkreślają, że celem wydarzenia jest nie tylko rozwijanie wiedzy i umiejętności najmłodszych, ale także promowanie zdrowego stylu życia i lokalnego dziedzictwa kulturowego.

„III Gminny Turniej Wiedzy – Przemęt nasza zdrowa mała Ojczyzna” był wspaniałą okazją do integracji przedszkolaków z całej gminy, a także do sprawdzenia ich wiedzy i umiejętności. Turniej dostarczył dzieciom wiele radości i satysfakcji, a jednocześnie zachęcił je do dalszego poznawania swojego regionu i jego historii.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom turnieju, a zwycięzcom życzymy dalszych sukcesów!

Wyszukaj w serwisie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors