Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

Wybory do PE. Krzysztof Hetman odwiedził naszą gminę

zdjęcie przestawia spotkanie mieszkańców z Ministrem

W czwartek (23 maja) naszą gminę odwiedził Krzysztof Hetman, kandydat na europosła z ramienia Polskiego Stronnictwa Ludowego (PSL). W towarzystwie wicemarszałka Krzysztofa Grabowskiego, swoją wizytę w regionie rozpoczął od Miasta Powiatowego – Wolsztyna. Na rynku w Wolsztynie pojawił się o godzinie 15, gdzie spotkał się z mieszkańcami i lokalnymi działaczami. Następnie, o godzinie 16, przybył do Moch, gdzie w sali wiejskiej odbyło się spotkanie z mieszkańcami.

W trakcie spotkania Krzysztof Hetman mówił o swojej wizji dla Wielkopolski oraz o konieczności skutecznego reprezentowania interesów regionu w Parlamencie Europejskim. Podkreślił, że w samorządzie wojewódzkim, powiatowym i gminnym potrzebni są ludzie z doświadczeniem i kompetencjami, którzy znają brukselskie korytarze i potrafią skutecznie działać na rzecz lokalnych społeczności.

Krzysztof Hetman, lider Trzeciej Drogi w Wielkopolsce, podczas konferencji w Koninie przypomniał, że już 1 lipca rozpocznie się nowa kadencja Parlamentu Europejskiego. Zaznaczył, że natychmiast po jej rozpoczęciu ruszą prace nad nową perspektywą unijną oraz nad budżetem UE na lata 2028-2034. Podkreślił, że to ostatnia szansa na uzyskanie znacznych środków europejskich dla Wielkopolski i Polski.

Hetman nawiązał do transformacji Wielkopolski Wschodniej związanej z wygaszaniem kopalni węgla brunatnego, podkreślając, że wsparcie, które obecnie trafia do regionu, jest zaplanowane do 2027 roku. Zwrócił uwagę na konieczność natychmiastowego rozpoczęcia negocjacji nad nowymi środkami, aby zapewnić ciągłość finansowania i realizację ważnych projektów dla regionu. Mówił także o wsparciu dla samorządów oraz wielkopolskich przedsiębiorców, szczególnie tych tworzących nowe miejsca pracy dla osób odchodzących z zamykanych kopalń. Podkreślił również znaczenie pomocy dla rolników.

Przypominamy, że wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 9 czerwca 2024 roku. Głosowanie będzie możliwe w godzinach od 7:00 do 21:00. Zachęcamy wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w głosowaniu. To nie tylko prawo, ale i obywatelski obowiązek, który ma realny wpływ na przyszłość naszej gminy, regionu i całej Polski.

 

Wyszukaj w serwisie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors