Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

Głosy oddane. Nowi sołtysi i rady sołeckie

Na zdjęciu sołtys Przemętu Anna Kubala wraz z radą sołecką.

W poniedziałek, 3 czerwca, mieszkańcy gminy Przemęt wzięli udział w zebraniach wyborczych, aby wybrać sołtysów oraz członków rad sołeckich. Wybory odbyły się w pięciu sołectwach: Barchlinie, Siekówku, Siekowie, Popowie Starym i w Przemęcie.

W Barchlinie sołtysem na kolejną kadencję pozostał Jerzy Klecha. Do rady sołeckiej wybrano Marcina i Pawła Czajkę, Hannę Jakielczyk, Milenę Krystek, Małgorzatę Kurzawę, Rafała Łęczyńskiego, Sławomira Maracha, Piotra Michałowskiego, Wiktora Praissa, Justynę Skorupińską oraz Henryka Szablewskiego.

Siekówko stanowi wyjątek, gdyż nie udało się wybrać sołtysa ani członków rady sołeckiej. W związku z tym zostaną tam powtórzone wybory.

W Siekowie mieszkańcy zaufali Danielowi Gajskiemu, powierzając mu funkcję sołtysa. Rada sołecka będzie składać się z Mateusza Baranowskiego, Leszka Borowczaka, Andrzeja i Anny Budzińskich, Arkadiusza Firleja, Pawła Gajski, Tomasza Przydróżnego, Macieja Wolnego oraz Dawida Wosia.

W Przemęcie nową sołtys została Anna Kubala. Skład rady sołeckiej przedstawia się następująco: Justyna Dydyna, Nikodem Dydyna, Przemysław Miś, Patryk Pawłowski, Magdalena Piotrowska, Jacek Piotrowski, Jan Rademacher, Marta Sobierajska, Ewelina Wesołowska oraz Łukasz Wojciechowski.

W Popowie Starym mieszkańcy wybrali na sołtysa Jana Haremzę, który będzie pełnił tę funkcję po raz kolejny. Nie dokonano jednak wyboru rady sołeckiej.

Gmina Przemęt informuje, że w dniach od 3 do 13 czerwca będą kontynuowane zebrania wyborcze w pozostałych sołectwach. Wyniki tych spotkań zostaną ogłoszone na bieżąco. Zachęcamy mieszkańców do aktywnego uczestnictwa w wyborach, aby wspólnie kształtować przyszłość naszej gminy.

Wyszukaj w serwisie
[wpdreams_ajaxsearchlite]