Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

Gmina Przemęt – perła warta odkrywania!

Grafika przedstawia jezioro przy wyspie konwaliowej oraz pałac w Buczu.

W ostatnim czasie nasza gmina, zdobywa coraz większe uznanie na arenie ogólnopolskiej, co potwierdzają liczne materiały w mediach ogólnopolskich. Jesteśmy dumni, że nasze lokalne inicjatywy i unikalne krajobrazy przyciągają uwagę tak szerokiej publiczności.

W maju bieżącego roku, TVP 3 Poznań przedstawiło reportaż pt. „Wyspa Różowych Dzwoneczków”, ukazujący jeden z naszych przyrodniczych skarbów. Odkrywanie tego typu miejsc z pewnością przyczynia się do wzrostu zainteresowania turystycznego naszym regionem.

W 2023 roku portal Wirtualna Polska dwukrotnie zwrócił uwagę na Przemęt, publikując artykuły o naszym nowatorskim Centrum Integracji Międzypokoleniowej oraz o Krainie Kwitnącej Konwalii.

Nie mniejsze wrażenie zrobiła publikacja w czerwcu 2024 roku w „Super Expressie”, która opisywała Gminę Przemęt jako „miejsce warte odwiedzenia”. Dzięki takim opiniom, Przemęt jest coraz częściej postrzegany jako atrakcyjny cel podróży dla turystów z całej Polski.

Dodatkowo, w czerwcu tego roku nasze lokalne talenty – mażoretki Vena działające przy GCKiB w Przemęcie – miały okazję zaprezentować się na ogólnopolskiej antenie TVP 2 w popularnym programie „Pytanie na Śniadanie”. Instruktorki Karolina Prałat i Małgorzata Kujawa opowiedziały o tańcach mażoretkowych. Podczas programu pokazano również fragmenty z 10-lecia Mażoretek Vena.

„Jestem niezmiernie dumny z tego, jak postrzegana jest nasza gmina. Każda wspomniana publikacja to potwierdzenie, że idziemy w dobrym kierunku, rozwijając gminę Przemęt w sposób zrównoważony i przemyślany. Dzięki zaangażowaniu mieszkańców oraz wsparciu z Unii Europejskiej, nasza mała ojczyzna staje się miejscem, gdzie tradycja łączy się z nowoczesnością” – mówił Wójt Janusz Frąckowiak.

Patrycja Pabich, Główny Specjalista Wydziału Oświaty, Promocji, Turystyki i Sportu dodała: „Promocja naszej gminy w mediach ogólnopolskich to ogromna szansa na przyciągnięcie turystów oraz nowych inwestorów. Każdy artykuł to dla nas powód do dumy i motywacja do dalszej pracy. Z niecierpliwością czekamy na kolejne okazje, by pokazać, co najlepsze ma do zaoferowania Przemęt”.

Wyszukaj w serwisie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors