Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. Wielkie starcie drużyn OSP w Buczu

Grupa C kobiet OSP kluczewo

W minioną niedzielę, 16 czerwca 2024 roku, na stadionie Klubu Sportowego Helios Bucz odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze, które przyciągnęły jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z całej Gminy Przemęt. W zawodach uczestniczyły 42 drużyny, w tym 16 żeńskich, które rywalizowały w różnych konkurencjach. Głównym sędzią zawodów był mł. kpt. Hubert Pukacki.

Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia drużyn na płytę boiska przez Komendanta zawodów druha Roberta Drgasa oraz złożenia meldunku Wiceprezesowi Zarządu Oddziału Gminnego w Przemęcie druhowi Januszowi Frąckowiakowi. Po odegraniu Hymnu Strażackiego, druh Janusz Frąckowiak oficjalnie otworzył zawody, witając uczestników i gości oraz podkreślając znaczenie strażaków ochotników w życiu lokalnej społeczności.

Zawody obejmowały konkurencje ćwiczeń bojowych oraz sztafety pożarniczej. Dodatkowo, odbyła się ocena musztry strażackiej, w której wzięło udział 16 drużyn seniorskich, w tym 6 kobiecych.

Zawody były organizowane prawidłowo i zgodnie z regulaminem, a na zakończenie odbyła się ceremonia wręczenia nagród. Wśród fundatorów nagród znalazła się Gmina Przemęt oraz firma KDWsklep.pl – z pasji do pożarnictwa.

Ostateczne podziękowania oraz gratulacje dla zwycięzców i wszystkich uczestników wygłosił Wiceprezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Przemęcie druh Janusz Frąckowiak, który podkreślił wagę tych zawodów.

Zawody zakończyły się wspólnym rozprowadzeniem drużyn przez Komendanta zawodów oraz zaproszeniem na kolejne wydarzenia pożarnicze, które odbędą się w najbliższym czasie.

Hiperłącza:

Wyszukaj w serwisie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors