Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

Gminny Konkurs Ortograficzny. Mistrzowie ortografii wyłonieni

Wspólne zdjęcie uczestników konkursu wraz z przewodniczącą rady gminy Przemęt Panią Moniką Maćkowiak oraz Panią Dyrektor Lidią Ławecką. Wszyscy pozują na tle tablicy, na której widnieje napis: "Gminny Konkurs Ortograficzny o tytuł mistrza Ortografii". Na zdjęciu znajdują się też windery honorowy patronat wójta Gminy Przemęt oraz roll up szkoły w Starkowie.

W czwartek, 6 czerwca, uczniowie szkół podstawowych z gminy Przemęt mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności ortograficzne podczas Gminnego Konkursu Ortograficznego o tytuł „Mistrza Ortografii”. Konkurs ten odbył się pod honorowym patronatem wójta gminy Przemęt.

Konkurs ortograficzny jest corocznym wydarzeniem, które gromadzi młodych miłośników języka polskiego. Uczestnicy musieli zmierzyć się z różnorodnymi trudnymi słowami i zawiłościami ortografii, które niejednokrotnie stanowią wyzwanie nawet dla dorosłych.

Choć wójt nie mógł osobiście uczestniczyć w wydarzeniu, przesłał swoje wsparcie i gratulacje dla wszystkich uczestników. „Cieszę się, że w naszej gminie kładziemy nacisk na rozwój umiejętności językowych od najmłodszych lat. Każdy uczestnik jest już zwycięzcą, bo podjęcie się takiego wyzwania to wielki krok naprzód” – komentuje Janusz Frąckowiak.

Nagrody dzieciom wręczała Przewodnicząca Rady gminy Przemęt Monika Maćkowiak w asyście Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Starkowie Lidii Ławeckiej.

W tym roku w kategorii klas II zwyciężył Olivier Sisiak, uczeń Szkoły Podstawowej w Mochach. Jego doskonałe opanowanie zasad ortograficznych przyniosło mu zasłużony tytuł „Mistrza Ortografii”. W kategorii klas III najlepszy okazał się Dominik Machowiak ze Szkoły Podstawowej w Starkowie. Jego znajomość ortografii była na tak wysokim poziomie, że nie pozostawiła wątpliwości, kto powinien zdobyć główną nagrodę.

Fotorelacja: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Starkowie.

 

Wyszukaj w serwisie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors