Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

Kajakiem przez Polskę. Startuje charytatywna wyprawa dla Niny i Mai

Kajakiem dla Niny i Mai. 750 km. Polska Wszerz.

W piątek, 28 czerwca, rusza wyjątkowa akcja charytatywna „Polska Wszerz – Kajakiem dla Niny i Mai”, którą honorowym patronatem objęli: wójt gminy Przemęt Janusz Frąckowiak, wójt gminy Włoszakowice, prezydent miasta Leszno oraz wójt gminy Święciechowa. Mieszkaniec naszej gminy, Andrzej Klimczak, wraz z trzema kolegami podjęli się niecodziennego wyzwania – przepłyną Polskę kajakiem, aby wesprzeć dwie dzielne dziewczynki, Ninę i Maję, w ich walce o zdrowie i sprawność.

Czterech przyjaciół z Wielkopolski: Adam Nawrot, Andrzej Klimczak, Marek Śmigaj i Jacek Gmerek, wyruszy z miejsca, gdzie Bug przestaje być rzeką graniczną z Białorusią i przybiera bieg zachodni. Trasa ich podróży poprowadzi przez Bug, Narew, Wisłę, Kanał Bydgoski, Noteć, Wartę i Odrę, a jej zakończenie planowane jest w Kostrzynie nad Odrą. Przepłynięcie Polski wszerz ma zająć około trzy tygodnie, a cała akcja będzie relacjonowana w mediach społecznościowych na Facebooku i Instagramie.

Głównym celem wyprawy jest zebranie 40 000 zł na leczenie i rehabilitację Niny i Mai. Nina cierpi na Mózgowe Porażenie Dziecięce, wrodzoną wadę kręgosłupa oraz szereg towarzyszących problemów zdrowotnych. Maja natomiast walczy z rzadką chorobą, hemimelią strzałkową, która spowodowała niepełne wykształcenie paluszków u obu nóżek. Obie dziewczynki wymagają kosztownego leczenia i rehabilitacji, które są ich codziennością.

„Jesteśmy czwórką ‘dziadków’, którzy poczuli potrzebę dokonania czegoś znaczącego. Naszą pasją są spływy kajakowe, dlatego postanowiliśmy przepłynąć Polskę wszerz. Kiedy pojawiły się wątpliwości, czy damy radę, Adam zaproponował, aby płynąć dla kogoś. Dedykowanie wyprawy Ninie i Mai przywróciło nam motywację,” opowiada Marek Śmigaj, prawnik i miłośnik spływów kajakowych.

Zarówno dziewczynki, jak i uczestników wyprawy, można bliżej poznać dzięki relacjom w mediach społecznościowych. Zachęcamy do śledzenia fanpage’a: „Polska wszerz – kajakiem dla Niny i Mai” oraz do wsparcia zbiórki na portalu Pomagam.pl.

Wyszukaj w serwisie
[wpdreams_ajaxsearchlite]