Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

Młode Talenty. Sukcesy uczniów z naszej gminy

W środę w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Wolsztyn odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w konkursie „Młodych Talentów Literackich”, który był objęty honorowym patronatem wójta gminy Przemęt. Konkurs, który od 23 lat organizowany jest przez Szkołę Podstawową nr 3 w Wolsztynie, ponownie przyciągnął młodych pisarzy z całego powiatu. Wśród laureatów znaleźli się również utalentowani uczniowie z Gminy Przemęt.

Trzecie miejsce w kategorii klas I-III zajął Łukasz Jankowiak ze Szkoły Podstawowej im. Budowniczych Szkoły w Starkowie. To wyjątkowe osiągnięcie jest dowodem na to, że nawet najmłodsi uczniowie z Gminy Przemęt mają ogromny potencjał literacki.

W kategorii klas IV-VI wyróżniono dwie uczennice ze Szkoły Podstawowej im. Marcina Rożka w Kaszczorze. Alicja Rzyska zdobyła trzecie miejsce, a Kinga Ziółkowska otrzymała wyróżnienie.

Konkurs „Młodych Talentów Literackich” to wyjątkowa inicjatywa, która pozwala młodym ludziom rozwijać swoje umiejętności literackie i prezentować je szerszej publiczności. Jest to również okazja do nawiązania nowych przyjaźni i wymiany doświadczeń między uczestnikami z różnych szkół.

Podczas gali odbyło się również wręczenie nagród w XVI Powiatowym Konkursie Ortograficznym „Dyktando 2024”, w którym uczniowie z gminy Przemęt także osiągnęli sukcesy. W kategorii klas IV-VI mistrzem ortografii został uczeń ze szkoły podstawowej w Kluczewie Aleksander Bronka. Natomiast na drugim miejscu uplasował się uczeń ze szkoły podstawowej w Przemęcie Krzysztof Kalitka.

Osiągnięcia naszych uczniów są dowodem na to, że Gmina Przemęt jest miejscem, gdzie rozwijają się młode talenty. Gratulujemy wszystkim laureatom i ich opiekunom, życząc dalszych sukcesów.

Zapraszamy do kolejnych edycji konkursów i zachęcamy wszystkich uczniów do udziału– być może to właśnie Wasze nazwisko znajdzie się wśród laureatów przyszłorocznej gali!

Wyszukaj w serwisie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors