Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

Umowa podpisana. Szykuje się remont kościoła w Buczu

Zdjęcie przedstawia Wójta Gminy Przemęt wraz z księdzem z parafii Rzymskokatolickiej pod wezwaniem św. Barbary w Buczu. Osoby ww. podają sobie dłoń na tle ścianki Gmina Przemęt.

12 czerwca 2024 r. Gmina Przemęt podpisała umowę o udzielenie dotacji dla Parafii Rzymskokatolickiej pod wezwaniem św. Barbary w  Buczu.

Dotacja w wysokości 49.000,00 zł zostanie przeznaczona na wykonanie prac konserwatorskich i restauratorskich przy kościele pod wezwaniem św. Barbary w Buczu.

Inwestycja polegać będzie na konserwacji i malowaniu dachu, elewacji kościoła, stolarki okiennej i drzwiowej wraz z elementami zewnętrznymi budynku.

Dach kościoła pokryty gontem o powierzchni ok. 790 m zostanie wstępnie oczyszczony z zanieczyszczeń i glonów. Następnie wykonana zostanie impregnacja oraz dwukrotne malowanie środkami zabezpieczającymi i grzybobójczymi.

Drewniane ściany i fronty dachu o powierzchni ok. 541 m zostaną wstępnie oczyszczone, zaimpregnowane oraz dwukrotnie pomalowane środkami zabezpieczającymi.

Stolarka okienna i drzwiowa wraz z elementami zewnętrznymi budynku zostanie oczyszczona  i pomalowana farbą nawierzchniową.

Dofinansowanie na realizację wyżej wymienionego zadania pochodzi z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków i wynosi 49.000,00 zł.

Logo polskiego ładu na granatowym tle. Z boku falująca flaga Polski.

Wyszukaj w serwisie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors