Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

Wspólna inicjatywa. Nowy bus dla uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej

Na zdjęciu czarny bus Renault Trafic z 2024 roku. Bus ozdobiony czerwonymi kokardami.

W czerwcu odbyła się uroczystość przekazania kluczyków do nowego 9-osobowego busa, który będzie służyć podopiecznym Warsztatów Terapii Zajęciowej (WTZ) w Wolsztynie. W uroczystości przekazania pojazdu wzięli udział dyrektor wielkopolskiego oddziału PFRON, Anna Skupień, liczni goście oraz lokalni samorządowcy. Natomiast Gminę Przemęt reprezentowała Marta Sobierajska, kierownik Wydziału Oświaty, Promocji, Turystyki i Sportu.

Nowy bus to Renault Trafic z 2024 roku o wartości 219.743,00 zł, który znacząco poprawi komfort transportu podopiecznych WTZ. Zakup tego pojazdu był możliwy dzięki dotacji w wysokości 135.000 zł z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON). Resztę kosztów pokryto dzięki wsparciu Gminy Przemęt (10.000 zł),  Powiatu Wolsztyńskiego (40.000 zł), Gminy Wolsztyn (8.000 zł), Gminy Siedlec (8.000 zł) oraz darowiznom od Rotary Club Wolsztyn, firmy Onix i Nadleśnictwa Wolsztyn.

Warto podkreślić, że zakup nowego busa był możliwy dzięki współpracy wielu instytucji i organizacji, które włączyły się w to szczytne przedsięwzięcie. Dzięki ich zaangażowaniu, podopieczni WTZ będą mogli korzystać z nowoczesnego i komfortowego środka transportu, co znacząco poprawi ich codzienne funkcjonowanie i uczestnictwo w życiu społecznym.

Wyszukaj w serwisie
[wpdreams_ajaxsearchlite]