Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

Wybitne osiągnięcia uczniów z Kluczewa. Aleksander i Rafał wśród najlepszych w Wielkopolsce!

Na zdjęciu Rafał oraz Aleksander. Pozują z dyplomami na tle wielkiego napisu: "XXVIII Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce".

Wielkimi osiągnięciami mogą pochwalić się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kluczewie. W XXVIII edycji Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce, do finału wojewódzkiego dotarło dwóch uczniów: Aleksander Bronka i Rafał Subsar. Obaj wykazali się rozległą wiedzą historyczną, przyrodniczą, językową, archeologiczną i architektoniczną dotyczącą naszego regionu.

Na 33 możliwe do zdobycia punkty, Olek osiągnął 32, a Rafał 31, co pozwoliło im zdobyć odpowiednio drugie i trzecie miejsce. Szczególne słowa uznania należą się zarówno samym uczniom, jak i ich rodzicom, którzy aktywnie wspierali przygotowania. Uroczysta Gala Laureatów odbyła się 13 czerwca w Sali Lustrzanej Urzędu Miasta i Gminy w Skokach, gdzie uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy.

Rafał Subsar, uczeń klasy 5 z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kluczewie, odniósł kolejny sukces w kwietniu podczas europejskiego konkursu z języka angielskiego „The Big Challenge”. Rafał zdobył pierwsze miejsce w Wielkopolsce, a tym samym 9 miejsce w Polsce.

Konkurs ten, przeznaczony dla uczniów klas 4-8 szkół podstawowych oraz 1 klas licealnych, co roku przyciąga ponad 450 tysięcy uczestników z całej Europy. „The Big Challenge” to doskonała okazja do sprawdzenia swojego poziomu językowego i zmierzenia się z rówieśnikami z całego kontynentu.

Laureatom konkursów gratulujemy osiągnięcia tak wspaniałych wyników i życzymy dalszych sukcesów!

Wyszukaj w serwisie
[wpdreams_ajaxsearchlite]