Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

Sportowe Zmagania Strażaków. Relacja z Zawodów Sikawek Konnych, Old Boy i Old Girl 2024 w Solcu

Grupowe zdjęcie kobiet, które zajęły miejsca od pierwszego do siódmego w zawodach sikawek konnych kobiet. Każda z nich trzyma w rękach dyplom, a te które zajęły miejsca od pierwszego do trzeciego trzymają także puchary i czeki.

W minioną sobotę, 6 lipca, w Solcu odbyły się Powiatowe Zawody Sikawek Konnych, Old Boy i Old Girl 2024, które przyciągnęły licznych druhów i druhny z całego powiatu wolsztyńskiego. W wydarzeniu wzięło udział łącznie 43 drużyny, w tym 16 kobiecych, które rywalizowały w dwóch kategoriach: sikawek konnych oraz Old Boy i Old Girl.

Ceremonia otwarcia zawodów rozpoczęła się od wprowadzenia drużyn na płytę boiska przez komendanta zawodów druha Roberta Drgasa, który złożył meldunek Prezesowi Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Wolsztynie, druhowi Henrykowi Żokowi. Po odegraniu Hymnu Strażackiego, zgromadzeni goście zostali serdecznie powitani przez spikera.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in.: dh Henryk Żok – Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Wolsztynie, Janusz Frąckowiak – Wójt Gminy Przemęt, Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Wolsztynie, dh Hieronim Birk – Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Wolsztynie, Dominik Tomiak – Burmistrz Wolsztyna, Jacek Skrobisz – Starosta Wolsztyński oraz kpt. Damian Glapiak – Komendant Powiatowy PSP w Wolsztynie.

W rywalizacji sikawek konnych udział wzięło 21 drużyn, w tym 7 kobiecych. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska z sędzią głównym druh Andrzejem Wieczorkiem na czele.

Wyniki zawodów w kategorii kobiet:
1. miejsce – OSP Barchlin
2. miejsce – OSP Bucz
3. miejsce – OSP Kluczewo
Całe podium w tej kategorii zajęły drużyny z gminy Przemęt, co jest dla nas wielkim powodem do dumy.

Wyniki zawodów w kategorii mężczyzn:
1 miejsce – OSP Jażyniec
2. miejsce – OSP Siedlec
3. miejsce – OSP Reklin
Pomimo zaciętej rywalizacji, drużynom z gminy Przemęt nie udało się zdobyć miejsca na podium. Najbliżej sukcesu były jednostki OSP Kluczewo (4. miejsce), OSP Barchlin (5. miejsce) oraz OSP Bucz (7. miejsce).

W zawodach Old Boy i Old Girl 2024 udział wzięły 22 drużyny, w tym 9 żeńskich. W kategorii kobiet z gminy Przemęt najwyżej uplasowały się OSP Barchlin (4. miejsce), OSP Siekowo (6. miejsce) i OSP Bucz (7. miejsce). Natomiast w kategorii mężczyzn najlepszą drużyną z naszej gminy była OSP Kluczewo (5. miejsce), OSP Barchlin (6. miejsce) oraz OSP Bucz (8. miejsce).

Zawody zakończyły się uroczystym wręczeniem pucharów, dyplomów i nagród dla zwycięskich drużyn. Ostatnim punktem programu było oficjalne zakończenie zawodów przez dh Henryka Żoka, który podziękował wszystkim uczestnikom i zaprosił na festyn strażacki.

Gratulujemy wszystkim drużynom za udział i wspaniałą rywalizację, a szczególne brawa należą się naszym lokalnym bohaterom z gminy Przemęt, którzy godnie reprezentowali naszą społeczność.

Wyszukaj w serwisie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors