Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

Urodzinowe świętowanie w DDPS+. Wójt z wizytą u Seniorek

Na zdjęciu wójt, dyrektor GOPSu Barbara Ścigała, kierownik DDPS+ Izabela Kwaczyńska oraz dwie jubilatki, które trzymają w rękach róże. Zdjęcie zrobione na tle prac artystycznych.

We wtorek, 2 lipca, Dzienny Dom Pomocy Senior+ w Błotnicy odwiedził wójt gminy Przemęt, Janusz Frąckowiak. Wizyta była wyjątkowa, ponieważ swoje urodziny obchodziły dwie podopieczne placówki – Pani Pelagia Adamczak oraz Pani Maria Rolka. Wójt, jak zawsze, przyniósł ze sobą kwiaty i upominki, które wręczył jubilatkom, wywołując uśmiechy na ich twarzach.

Pani Pelagia Adamczak, obchodziła swoje 80. urodziny 22 czerwca. Choć nie jest uczestniczką DDPS+ od początku jego istnienia, bardzo się z nim zżyła. Pelagia to osoba pełna życia, otwarta na ludzi i zawsze chętna do pomocy. W towarzystwie czuje się jak ryba w wodzie, lubi się pośmiać i aktywnie spędzać czas. Jej ulubione zajęcia to pielęgnacja ogrodu, spacery, spotkania z bliskimi, śpiew i zabawy grupowe. W DDPS+ zdobyła grono przyjaciółek, z którymi często spędza czas na spacerach i ćwiczeniach na siłowni.

Pani Maria Rolka, która 1 lipca skończyła 88 lat, jest jedną z najbardziej uśmiechniętych seniorek w placówce. Pomimo swojego wieku, jest niezwykle samodzielna i aktywna. Codziennie rano zaczyna dzień od 15-minutowego marszu na bieżni, a później zajmuje się swoim ogródkiem warzywnym, hodowlą kur i robieniem zapraw. Chętnie bierze udział we wszystkich zajęciach organizowanych w DDPS+, spaceruje i gra w gry stolikowe. Jest ciepłą, sympatyczną i pomocną osobą, która bez proszenia pomaga koleżankom nosić torby z zakupami.

Serdeczne życzenia dla Pani Pelagii i Pani Marii! Życzymy im dużo zdrowia, radości i nieustającej energii do dalszego działania!

Wyszukaj w serwisie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors