Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

„Z nami bezpiecznie”. Zobacz, jak bawiliśmy się na plaży w Osłoninie.

Zdjęcie przedstawia dzieci z OSP Solec ubrane w niebieskie bluzki i czarne czapki z daszkiem z białym napisem "straż".
W sobotę, 29 czerwca 2024 roku, mieszkańcy Gminy Przemęt mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu – Wakacyjnym Pikniku pt. „Z nami bezpiecznie”, który odbył się na plaży gminnej w Osłoninie. Piknik, zorganizowany przez Urząd Gminy w Przemęcie, przy współudziale Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Przemęcie przyciągnął wielu uczestników, w tym zarówno dorosłych, jak i dzieci, którzy wspólnie bawili się i uczyli zasad bezpieczeństwa.
Piknik rozpoczął się punktualnie o godzinie 14:00, a oficjalnego otwarcia dokonał druh Józef Pauch Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Przemęcie. W swoim przemówieniu powitał wszystkich zebranych oraz licznie przybyłych gości, w tym, przewodniczącą Rady Gminy Monikę Maćkowiak, p.o. Komendanta Powiatowego PSP w Wolsztynie kpt. Damiana Glapiaka, funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie i Komisariatu Wodnego w Poznaniu, a także z 5 Lubuskiego Pułku Artylerii w Sulechowie. Jednym z głównych punktów programu były Gminne Zawody Dziecięcych Drużyn Pożarniczych, które rozpoczęły się o godzinie 14:15. Młodzi adepci pożarnictwa rywalizowali w różnych konkurencjach, takich jak musztra, rzut woreczkami do celu, tor sprawnościowy, pierwsza pomoc przedmedyczna oraz znajomość sprzętu strażackiego. Zmagania te były nie tylko świetną zabawą, ale również doskonałą okazją do nauki i promocji bezpiecznych zachowań.
O godzinie 16:00 wójt gminy Przemęt Janusz Frąckowiak dokonał wręczenia nagród, pucharów oraz dyplomów. Wszyscy uczestnicy zostali uhonorowani za swoje zaangażowanie i wysiłek. Chwilę później, o 16:30, odbył się pokaz ratownictwa wodnego, który przyciągnął uwagę nie tylko dorosłych, ale również dzieci, które mogły zobaczyć w akcji profesjonalistów ratujących życie na wodzie.
Podczas pikniku można było również skorzystać z licznych atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Na stoiskach prewencyjno-profilaktycznych Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wolsztynie oraz 5 Lubuskiego Pułku Artylerii w Sulechowie można było nauczyć się podstaw pierwszej pomocy oraz obsługi defibrylatora AED. Dzieci mogły bawić się na dmuchańcach, malować twarze oraz brać udział w różnorodnych grach i zabawach. Nie zabrakło również stoisk gastronomicznych, gdzie można było skosztować pysznych dań przygotowanych przez panie z KGW Solec i Górsko. Całe wydarzenie przebiegało w radosnej atmosferze, a pogoda dopisała, co dodatkowo sprzyjało wspólnej zabawie. Uczestnicy nie tylko świetnie się bawili, ale także zdobyli cenną wiedzę na temat bezpieczeństwa.
Wyszukaj w serwisie
[wpdreams_ajaxsearchlite]