Uczniowie z terenu Gminy Przemęt po raz kolejny udowodnili, że mają talent i pasję do odkrywania przyrody oraz rozwijania swoich artystycznych zdolności. W X jubileuszowej edycji wojewódzkiego konkursu „Przyrodnicze rymowanie – otaczającego świata poznawanie” zdobyli aż siedem prestiżowych nagród, rywalizując w kategorii wiersza i ilustracji.
Tegorocznym tematem konkursu były symbole wielkopolskich parków krajobrazowych. Zadaniem uczestników było stworzenie wiersza lub ilustracji nawiązujących do tego zagadnienia. W gronie laureatów znaleźli się:
Nikola Pikorz – I miejsce w kategorii wiersz za utwór o wierzbie oraz I miejsce w kategorii ilustracja przedstawiająca raka szlachetnego,
Adrian Marach – I miejsce w kategorii wiersz za utwór o bocianie czarnym,
Szymon Bajon – I miejsce w kategorii ilustracja za pracę przedstawiającą dąb szypułkowy,
Oskar Dąbrowski – II miejsce w kategorii wiersz za utwór o orzesznicy leszczynowej,
Aleksander Bronka – III miejsce w kategorii wiersz o konwalii majowej,
Aleksander Radzio – III miejsce w kategorii wiersz o wydrze,
Natalia Augustyniak – III miejsce w kategorii wiersz o czapli siwej.
Wręczenie nagród odbyło się 6 grudnia w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu. W mikołajkowej atmosferze, przy świątecznej scenerii laureaci odebrali dyplomy i nagrody za swoje wybitne prace. Nagrodą dla zdobywców pierwszych miejsc będą także jednodniowe warsztaty w Centrum Edukacji Przyrodniczej w Lądzie, które stanowią wyjątkową okazję do zgłębiania wiedzy o otaczającym środowisku.
Najlepsze prace uczestników zostały opublikowane w specjalnej broszurze pt. „Przyrodnicze rymowanie – otaczającego świata poznawanie – symbole wielkopolskich parków krajobrazowych”, co dodatkowo podkreśla znaczenie ich osiągnięć.
Uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie, pochodzą ze szkół w Buczu, Kaszczorze, Kluczewie i Starkowie.
Gratulujemy wszystkim laureatom i ich opiekunom, którzy wspierali młodych twórców w ich pracy. Sukces ten jest dowodem na to, że pasja, talent i zaangażowanie są kluczem do osiągania wielkich rzeczy. Trzymamy kciuki za kolejne osiągnięcia naszych młodych mieszkańców!