Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

Klubowe Mistrzostwa Polski – 5 medali zawodników Azymutu Mochy

W dniach 22-24 kwietnia br. w Złotoryi odbyła się pierwsza runda Klubowych Mistrzostw Polski w biegu na orientację. W zawodach wzięło udział ok. 650 zawodników reprezentujących kluby z całej Polski. Wśród nich 30-osobowa reprezentacja HKS Azymut Mochy. Nasi zawodnicy wywalczyli łącznie pięć medali (dwa złote, jeden srebrny i dwa brązowe). Złote medale „wybiegały” nasze sztafety; w kategorii M12 w składzie: Julian Franc, Fabian Wyrwa i Mikołaj Niedzielski oraz w kategorii K16 w składzie: Weronika Klecha, Maria Hajduk i Aleksandra Szmyt. Indywidualnie medale zdobyli: srebro –Barbara Nowak w kat. K50, brązowe -Milena Miś w kat. K14 oraz Mikołaj Niedzielski w kat. M12. Miejsca tuż za podium wywalczyli: Magdalena Kaźmierczak w K14, Fabian Wyrwa w M12 oraz sztafeta K12 w składzie: Zofia Gorzelniak, Weronika Seweryn, Amelia Bohne. Dwie „nasze” sztafety zajęły piąte miejsca – w kat. K16 (Emilia Murek, Karolina Młynkowiak i Julia Skorupka) oraz w kat. M105 (G. Seweryn, K. Kirakosov i K. Gorzelniak).  Kolejne zawody mistrzowskie odbędą się w drugiej połowie maja w okolicach Gdyni.

Wyjazd na zawody został częściowo sfinansowany ze środków gminy Przemęt przyznanych Klubowi w ramach konkursu ofert w roku 2022.