mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

Młodzi mistrzowie orientacji. Sukces HKS Azymut Mochy na Mistrzostwach Polski

Na zdjęciu członkowie Azymutu na podium

Klub sportowy HKS Azymut Mochy zdobyła drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej podczas Pucharu Najmłodszych, czyli Mistrzostw Polski Dzieci w Biegu na Orientację. Drużyna składająca się z 21 zdolnych dzieci w wieku do 14 lat, pokazała swoje umiejętności na trasach w Sycowie, rywalizując w biegu sprinterskim, klasycznym oraz sztafetowym.

Rywalizacja rozpoczęła się w piątek, 31 maja, biegiem sprinterskim w Parku Miejskim w Sycowie. Trasy, pełne leśno-parkowych alejek, górek i bagienek, okazały się wymagającym, ale i malowniczym terenem dla naszych młodych sportowców. Wśród nich wyróżnili się Lena Podgruszewska i Mikołaj Niedzielski, zdobywając brązowe medale odpowiednio w kategoriach K10 i M14.

Kolejny dzień przyniósł bieg klasyczny w trudnym terenie Arboretum Leśnego w Stradomi. Mikołaj i Lena ponownie stanęli na podium, zdobywając kolejne brązowe medale. W kategorii K10N Inez Pietrzak wywalczyła pierwsze miejsce, a Helena Lisiecka była piąta.

Sztafety, które odbyły się w niedzielę, 2 czerwca, także przyniosły naszym zawodnikom znakomite wyniki mimo ekstremalnych warunków i ulewnego deszczu. W kategorii M14 złoty medal zdobyła sztafeta w składzie Julian Franc, Bruno Pietrzak i Mikołaj Niedzielski, a srebrny medal przypadł drużynie Fabiana Młynkowiaka, Fabiana Wyrwy i Macieja Piaseckiego. Sztafeta M12 w składzie Joachim Dobrzyński, Boguś Piasecki oraz Sebastian Pabich zajęła czwarte miejsce.

To wspaniałe osiągnięcia dla naszej gminy, które świadczą o zaangażowaniu i determinacji naszych młodych mieszkańców oraz ich trenerów. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów na arenie krajowej i międzynarodowej!